„Ūkininko patarėjas“ Nr. 140, 2014 m. gruodžio 4 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Gyventojai aktyviai atsisveikina su litais

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos gyventojai atsižvelgė į finansų specialistų raginimus prieš pasikeičiant šalies valiutai namuose laikomų grynųjų pinigų santaupas įnešti į savo sąskaitas bankuose. Pastaruosius du mėnesius tokių procedūrų daugėjo maždaug po dešimt procentų. Manoma, kad jų per gruodį ir kitų metų pradžioje dar gerokai padaugės. Pastebimai daugėja ir atsiskaitymų grynaisiais pinigais, vis dėlto jų apyvartoje mažėja.

Grėsmė mažoms gydymo įstaigoms ir kiti skauduliai

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Dar vasaros viduryje įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas dėl apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijų kelia nerimą nedidelėms gydymo įstaigoms. Mat vienas iš nutarimo punktų sako, kad pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas medicinos įstaiga privalo teikti ne mažiau kaip 900 gyventojų, įskaitant miestų ir kaimų vietoves, išskyrus pirmuosius dvejus savo veiklos metus. Iki lapkričio 1 d. gydymo įstaigos turėjo pateikti paraiškas teritorinėms ligonių kasoms dėl sutarčių kitiems metams sudarymo. Neatitinkančios šio kriterijaus, t. y. turinčios mažiau registruotų pacientų, gali prarasti teisę sudaryti sutartis.

Apolionija Zizirskienė ne tik liežuviu malė, bet su muzikantais ir smagiai dainą traukė.

Muzikantų suvažiavime pasiektas rekordas

Suvalkijos muzikantai, Ma­rijampolėje susirinkę į pirmąjį suvažiavimą, kaip ir dera linksmiems žmonėms, neužsiėmė politikavimu, nepriteklių skaičiavimu, o surengė didžiulę šventę, trukusią beveik penkias valandas, ir dar Lietuvos rekordą trinktelėjo – ilgiausią bilietą pasigamino. Aštrialiežuvė Apolionija Zizirskienė „pirmu smuiku“ grojo, o jai talkino visas būrys „vestuvininkų“, mat tądien didžiojoje kultūros centro scenoje koncertavo vestuvėse ir kituose tautos vakarėliuose grojantys muzikantai. Šventė trankiai nuskambėjo, o atgarsiai vis dar netyla.
Apie suvažiavimo užkulisius, pasiektus rekordus ir visus kitus smalsumo vertus dalykus renginio organizatorių Vaidą PRAČKAILĄ – dar geriau visiems žinomą kaip Apolioniją Zizirskienę kalbino „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Milda JONKIENĖ.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.