„Ūkininko patarėjas“ Nr. 141, 2014 m. gruodžio 6 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Tadas Dzvankus ūkyje laiko 480 veislinių patelių.

Lioliuose – keturi tūkstančiai ilgaausių

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Kelmės rajono Liolių miestelio ūkininkas Tadas Dzvankus laiko beveik 4000 triušių ir mano, kad lietuviai per mažai valgo triušienos.
„Šiandien mano fermoje yra 3800 triušių, bet kartais ilgaausių būna šiek tiek daugiau. Vertinant mano ūkio galimybes, tai optimalus skaičius, todėl didesnės plėtros neplanuoju“, – aiškina iš Tryškių kilęs triušių augintojas.

Bando nutolinti pieno sektoriaus katastrofą

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Keli įvairiomis frakcijoms ir skirtingiems Seimo komitetams priklausantys parlamentarai Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo rezoliucijos „Dėl Lietuvos pieno sektoriaus ateities“ projektą.  Dokumentą pasirašę Seimo nariai tvirtina, kad dėl krentančių pasaulinių pieno supirkimo kainų, Rusijos embargo ir kitais metais nebeliksiančių ES pieno kvotų „svarbiausius Lietuvos piliečių mitybos produktus“ gaminančiai ūkio šakai gresia „sunkius socialinius ir ekonominius padarinius sukelsianti ilgalaikė krizė“. Parlamentarai  ragina Vyriausybę „2015-2016 metais įvesti specialiąsias laikinąsias priemones pieno sektoriui gelbėti“.

Vitas Bagdonas įsitikinęs, kad miestą į kaimą iškeitęs pasijuto esąs kur kas laimingesnis.

Atgauta žemė pakeitė gyvenimo būdą

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ne vienas miestietis pasvajoja apie gražią sodybą užmiestyje. Tačiau neužtenka tiesiog ją įsigyti – sodybos puoselėjimas yra nenutrūkstamas ir nelengvas procesas. Reikia tai mėgti, tuo gyventi ir tik tuomet pajuntama, kuo gyvenimas provincijoje yra gražus.
Būtent su tokia nuostata – turėti sodybą ir ją vis gražinti – iš Marijampolės į Makauskų kaimą (Kalvarijos sav.) persikėlė gyventi Vitas Bagdonas. Ir dėl savo sprendimo žmogus iki šiol nesigaili.

 

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.