„Ūkininko patarėjas“ Nr. 142, 2014 m. gruodžio 9 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Šildo gaminiai iš lietuviškos vilnos

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Atšalus orams džiaugiamės turėdami šiltą vilnonį megztinį, pirštines ar kojines, kurie kaipmat sušildo žvarbią dieną. O jei tai mamos ar močiutės megzta – tuomet dar mieliau. Vilnoniai gaminiai – šilta ir sveika. Tačiau dažnai pasigendama kokybiškų naminės vilnos siūlų. Būtent tokių siūlų į Skriaudžius vyksta žmonės iš visos Lietuvos, kur veikia Eugenijaus Majaus  įkurta vilnų karšykla.

Parlamentarai komisarui pamėtėjo „karštų bulvių“

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Vytenis Povilas Andriukaitis vakar ir šiandien Lietuvoje pirmą kartą viešėjo kaip ES sveikatos ir maisto saugos komisaras. Susitikimų darbotvarkė glaudi, apimanti vizitus ne tik į Seimą bei Vyriausybę, bet ir pokalbius su žemės ūkio bei sveikatos apsaugos, smulkiojo verslo, mokslo, švietimo, profsąjungų atstovais.
Ryžtingai į naujas pareigas kibęs komisaras, lydimas savo kabineto vadovo Arūno Vinčiūno bei EK atstovybės Lietuvoje pranešėjos politikos klausimais Laimutės Pilukaitės, vakar apsilankė Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdyje, kuriam pirmininkavo komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža. Pokalbis – apie skaudžiausias Lietuvos kaimui temas. Tad susitikime dalyvavo ne tik kaimo reikalus globojantys parlamentarai, bet ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius, žemės ūkio viceministras Saulius Cironka. V. Andriukaitis susidomėjęs išklausė pasiūlymus, kokios pagalbos tikisi Lietuva iš EK. Jis pažadėjo ryžtingai imtis klausimų, kurie priklauso jo „portfeliui“, o tas pastabas, kurios priskirtinos kitų komisarų kompetencijai, perduoti.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, už aktyvų atstovavimą savo organizacijos narių interesams negailėjusi gerų žodžių Jonui Talmantui, įteikė jam simbolinę krištolinę pasagą, „kad LŪS pirmininko žingsniai Žemės ūkio ministerijoje kitąmet skambėtų dar garsiau“.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, už aktyvų atstovavimą savo organizacijos narių interesams negailėjusi gerų žodžių Jonui Talmantui, įteikė jam simbolinę krištolinę pasagą, „kad LŪS pirmininko žingsniai Žemės ūkio ministerijoje kitąmet skambėtų dar garsiau“.

„Metų ūkis 2014“: ir kas sakė, kad kaimas sensta?

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiandien jau galime pasakyti, kad praėjusį savaitgalį Kaune Lietuvos ūkininkų sąjungos surengtas konkurso „Metų ūkis 2014“ nugalėtojų apdovanojimo renginys iš tiesų buvo šventė visai Lietuvai, dar kartą akivaizdžiai įrodžiusi, kiek šviesių, darbščių, talentingų ir… jaunų žmonių dirba kaime. Tarp šiųmečio konkurso nugalėtojų – stambieji ir visiškai smulkūs ūkininkai, vystantys tradicines ir šalyje naujas agroverslo šakas. Tačiau visus 125 nugalėtojus vienija bendras vardiklis: 2014-aisiais ūkiuose pasiekta nauja pažangaus ūkininkavimo pakopa, įgyvendinta netikėta idėja ar įdiegta mokslo inovacija, o svarbiausia – sunkiam žemdirbio darbui ne vienerius metus atiduotos rankos ir širdys.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.