„Ūkininko patarėjas“ Nr. 144, 2014 m. gruodžio 13 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Iš pabūklų – įsivaizduojamo taikinio kryptimi

Tomas Skierus rengiasi likviduoti „šanchajumi“ pavadintus realiai nenaudojamus statinius ir vietoj jų pastatyti šiuolaikiškus pastatus pašarams, technikai ir gamybai.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Plungės rajono Babrungo seniūnijos visuomenė sukilo prieš jauną ūkininką. Rajono spaudoje perskaitę, kad šią vasarą ūkį iš Lietuvoje gerai žinomų ūkininkų įsigijęs Tomas Skierus planuoja dvigubinti, o gal net ir trigubinti melžiamų karvių skaičių, gyventojai suskato rinkti protesto parašus. Su šiais parašais rengiamasi kreiptis ne tik į rajono savivaldybę, bet ir į Šiaulių regiono aplinkosaugininkus, išdavusius leidimą galvijų skaičių ūkyje iki tūkstančio padidinti be privalomo poveikio aplinkai vertinimo.

Susigundę nežinomais grūdų supirkėjais, ūkininkai patyrė kelių dešimčių tūkstančių litų nuostolių.

Ant aferistų kabliuko

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Keli Aukštaitijos ūkininkai, ko gero, užkibo ant aferistų kabliuko, kai praėjusį mėnesį pardavė savo išaugintus grūdus uždarajai akcinei bendrovei „Novinga“. Pagal pasirašytas sutartis, po penkių dienų turėję gauti užmokestį už parduotą produkciją, žemdirbiai ne tik nesulaukė pinigų, bet ir nebegalėjo susisiekti – nei telefonu, nei elektroniniu paštu – su grūdų pirkėjais. Dėl patirtų daugiau nei 100 tūkst. Lt nuostolių jie kreipėsi į policiją.

Išgyventi padės pelargonija – tradicijų gėlė

Ką žemaitis dailininkas Gvidas Latakas veikia Kaune? Augina tris vaikus ir pelargonijas, tapyti moko moksleivius ir suaugusiuosius, per metus surengia po dvi tris savo kūrybos parodas, mėgaujasi laisve, susiveržia virveles, šlifuojasi. Šių teiginių nereikia suprasti paraidžiui. Antai Gvido kalboje žodis „pelargonija“ reiškia tradiciją, o sąvoka „mokyti vaikus“ – būti su jais.
Su Telšiuose gimusiu, užaugusiu ir Kauną prisijaukinusiu tapytoju, juvelyru, poetu Gvidu LATAKU kalbasi „ŪP“ korespondentė Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ.

 

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.