„Ūkininko patarėjas“ Nr. 145, 2014 m. gruodžio 16 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkui Rimantui Braziuliui ir Žygaičių kaimo bendruomenės vadovui Jonui Nairanauskui beliko susiimti už galvų.

Trečiasis sąmokslas prieš Lietuvą?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Ta Lietuvos visuomenės dalis, kuri net referendumu stengėsi uždrausti užsieniečiams įsigyti lietuviškos žemės ir sužlugdė Jungtinių Valstijų energetikos bendrovės „Chevron“ planus ieškoti Žemaitijoje skalūnų dujų ir naftos, dabar pajuto naują sąmokslą prieš Lietuvą – ES ir Jungtinių Valstijų laisvosios prekybos sutartį. Europos Parlamento nario Bronio Ropės iniciatyva vakar Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) surengta diskusija apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (taip oficialiai vadinama laisvosios prekybos sutartis) „lūkesčius ir perspektyvas“. Sutarties priešininkai mobiliaisiais telefonais, elektroninėmis žinutėmis, socialinių tinklų skelbimais jau išvakarėse vienas kitą ragino kuo gausiau dalyvauti diskusijoje ir sugalvoti valdininkams, pareigūnams kuo griežtesnių klausimų. Vykstant diskusijai paskelbta, kad daugiau nei milijonas ES gyventojų pasirašė protesto peticiją prieš laisvosios prekybos sutartį ir jos „neišvengiamus palydovus“ – genetiškai modifikuotus maisto produktus.
Diskusijos rengėjai apgailestavo, kad lietuviai protestuoja labai vangiai, o mūsų ūkininkai apskritai beveik nesidomi, kaip pagal griežtus ES standartus jų išauginti ir pagaminti maisto produktai galės varžytis su amerikietiškais valgomais genų inžinerijos kūriniais.

Spausdamas ranką Kauno rajono bendruomenių sąjungos pirmininkui dr. Justinui Rimui Jurbarko rajono meras Ričardas Juška vargu ar nujautė, koks kils skandalas dėl sutarties.

Prieš rinkimus net kiaulės pakeičia kvapą

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pasirašydamas sutartį dėl nemalonių kvapų mažinimo „Dainių“ kiaulių komplekse Jurbarko rajono meras Ričardas Juška tikriausiai nesitikėjo, kad rajono tarybos nariai ir visuomenė jį apkaltins politikavimu – tuo pačiu, kuo meras visada kaltino su smarve mieste kovojusius savo oponentus. Jurbarkiečiai juokiasi, kad neveiklumas prieš rinkimus merui grįžo bumerangu.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.