„Ūkininko patarėjas“ Nr. 147, 2014 m. gruodžio 20 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

– Agrarinis verslas – ne tik nuolatinis rūpestis, bet ir stabilios pajamos, – įsitikinęs geriausias 2014 m. Prienų r. ūkininkas Alvydas Vaicekauskas.

Palieku atvirą langą ateičiai

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Žemdirbystė brandina žmogaus ekonominę laisvę, – kalba Seniūnų kaimo (Pakuonio sen., Prienų r.) ūkininkas, „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojas rajone Alvydas Vaicekauskas, – puoselėk augalininkystę, gyvulininkystę, imkis alternatyvių kaimo verslų. Agroverslas suteikia materialinį ir dvasinį šeimos pagrindą, o ūkiška visuomenė garantuoja politinį valstybės nepriklausomumą.
Prieš porą dešimtmečių įkurtame ūkyje A. Vaicekauskas šiandien dirba 270 ha žemės, sukomplektavęs pažangią žemės dirbimo ir derliaus dorojimo techniką, pastatęs grūdų saugyklas, paskatinęs sūnų kaime steigti paslaugų verslą, sukurti dešimt darbo vietų jauniems išsilavinusiems žmonėms, sugrįžusiems iš užsienio ar atvykstantiems iš miestų. Ūkio skalsa dalijamasi su Pakuonio seniūnijos ir parapijos bendruomenėmis, svarus žodis tariamas Prienų savivaldybės taryboje.

Išaiškinta mokesčio už parduotą medieną mokėjimo tvarka

Polikarpas RAGOŽIS

Miškų savininkai, kurių yra beveik ketvirtis milijono, visaip stengdamiesi atsikratyti papildomo penkių procentų mokesčio už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką, pralaimėjo. Aplinkos ministerija parengė, o Vyriausybė 2014 m. gruodžio 3 d. nutarimu patvirtino Privalomųjų atskaitymų į valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo bei deklaravimo naują tvarkos aprašą.

Gyvulių produktyvumo kontrolė – rūpestis nacionalinės pienininkystės ateitimi

Netrukus prasidėsiantys 2015-ieji šalies pienininkystės sektoriui taps permainų, sukrėtimų ir išbandymų metais. Nuo balandžio mėn. ES šalyse panaikinama rinkos reguliavimo priemonė – pieno kvotų sistema. Žemdirbiams nerimą kelia ketinama pasirašyti ES ir JAV laisvos prekybos sutartis. Rudenį Vilniuje vyks Pasaulio pienininkystės kongresas. Jo dalyviai pagal iš anksto numatytą programą lankysis pieno ūkiuose, sektorių kuruojančiose valstybės institucijose. Tarptautinėje rinkoje mūsų šalis laikoma tvaraus agrarinio verslo dalyve, labai stipria gyvulininkystės srityje. Apie gyvulininkystės, ypač pienininkystės, priežiūrą, šio agroverslo modernizavimą su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ direktoriumi Alfredu ASTIKU kalbasi „Ūkininko patarėjo“ korespondentas Justinas ADOMAITIS.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.