„Ūkininko patarėjas“ Nr. 1, 2015 m. sausio 3 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Privažiavimą prie kai kurių bendrovės laukų riboja štai tokie kelio ženklai.

Kelio ženklų nelaisvėje

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Dėl kelio ženklų „Ribota masė“, kurie įrengti tarp Trakiškių ir Kuktų kaimų (Marijampolės sav.), Kuktų žemės ūkio bendrovė negali išvežti iš laukų derliaus, nepažeisdama Kelių eismo taisyklių. Taip pat negali privažiuoti ir prie bend­rovės grūdų sandėlio, esančio Kuktų kaimo Valčiuvos gatvėje.
Ne pirmi metai bendrovės darbuotojai priversti nepaisyti kelio ženklų, pažeidinėti Kelių eismo taisykles. Marijampolės savivaldybės Saugaus eismo komisijoje buvo svarstytas Kuktų žemės ūkio bendrovės vadovo Antano Jasiulevičiaus prašymas perstatyti kelio ženklus „Ribota masė“, tačiau Saugaus eismo komisija šį prašymą atmetė.

Nešersime šernų – nukentės kiti žvėrys?

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso nepaliaujamos plėtros nusprendė uždrausti medžiotojams šerti šernus. Šis sprendimas visuomenei sukėlė nuostabą, nes iki šiol gamtosaugininkai ir miškininkai žiemomis kvietė net moksleivius baltojo bado akivaizdoje nepamiršti laukinių gyvūnų. O dabar ne tik nerekomenduojama, bet ir draudžiama. Tiesa, draudžiama šerti šernus. Bet į jų šėryklas ateidavo ir stirnaitės, elniai… Todėl  „Ūkininko patarėjas“ savo respondentų pasiteiravo, ar draudimas papildomai šerti šernus nepakenks kitiems laukiniams gyvūnams.

Šilutėje veikusi didžiausia Baltijos šalyse bioetanolio gamybos įmonė „Biofuture“ patyrė bankrotą.

„Biofuture“ bankrutavo – telefonai išjungti

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Būrelis ūkininkų prašė „ŪP“ pasidomėti, ar dar kada nors pradės veikti AB „Biofuture“, ar jie galės parduoti šiai bendrovei žaliavą – grūdus, o iš jos parsivežti žlaugtų – pašaro gyvuliams.
Pakalbinome neseniai Šilutėje apsilankiusį žemės ūkio viceministrą Albiną Ežerskį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.