„Ūkininko patarėjas“ Nr. 10, 2015 m. sausio 24 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Formulių mokyti – paprasčiau nei ruošti gyvenimui

Daiva Skirkevičienė

Tai vyksta nuolat. Ne tik juodąja pramintą praėjusią savaitę. Ir tai nulemia ne Saulės aktyvumas, nors švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis mano, kad dėl jo jaunuolių savižudybių padaugėja. Mūsų šalies švietimo sistema jau trečią dešimtmetį reformuojama, ko gero, irgi dairantis į Saulę bei Mėnulį.
Jauni lietuviai žudosi dažniau nei kiti europiečiai. Kodėl? Šį klausimą žurnalistai nuolat užduoda psichologams ir ministrams. Tačiau akis atveriančio atsakymo neišgirstame.
Patogiausią stručio poziciją (kai galva – smėlyje, o kyšantis plikas užpakalis visiems matyti) užėmė Šilalės pedagogai – ugdytinei nusižudžius, įsivaizduoja turintys teisę nieko nekomentuoti. Bet interviu dalijantis tas pats ministras atskleidė gėdingą tiesą apie mūsų mokyklas. Pasirodo, jų vadovai taupo lėšas pirmiausia atsisakydami socialinių pedagogų ir psichologų paslaugų! Kai kuriose mokyklose psichologas dirba vos vieną dieną per savaitę.

Žalią šviesą rinkai pirmiausia reikia uždegti savo šalyje

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos rūpestis dėl Jungtinėje Karalystėje (JK) įvestos maisto produktų ženklinimo šviesoforo spalvomis sistemos yra tik draugiškumo simbolis kitoms ES šalims. Mūsų įmonės kol kas netiekia savo produkcijos į JK didžiuosius tinklus, kurie būtent ir reikalauja žymėti maisto produktus šviesoforo spalvomis, nurodančiomis, ar produkte esamas riebalų ar druskos, cukraus kiekis nekenkia sveikatai. Lietuva pritaria, kad tokia tvarka iškraipo laisvos rinkos principus, užkirsdama kelią natūraliems maisto produktams, tarp jų lietuviškiems, patekti į didžiąją britų rinką. Mūsų šalies maisto produktų gamintojai taip pat kritikuoja „šviesoforo“ sistemą, tačiau tikina, kad prisitaikytų prie jos, jeigu britų rinka jiems atsivertų plačiau. Kita vertus, Rusijai paskelbus embargą gamintojai valdžią ragina maisto produktams Lietuvoje sumažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris yra vienas didžiausių tarp ES valstybių, taip padidinant vartojimą šalies viduje. Tuomet nereikėtų sukti galvos ieškant naujų rinkų svetur, susiduriant su šalių, norinčių apsaugoti savą rinką, gudrybėmis.

Kur ožkos lengvina žemaitukų dalią

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Prieš keletą metų nedidelę mėsinių ožkų bandą Remigijus Urbis įveisė norėdamas kompensuoti žemaitukų žirgų laikymo išlaidas. Tačiau atsitiko taip, kad šis Klaipėdos r. Šaipių kaimo ūkininkas vietoj vienos „ligos“ šiandien yra užsikrėtęs dviem ir nė nuo vienos vaistų neranda. Tiesą pasakius, ir neieško. Tik meilė žemaitukams, pasak pajūrio gyventojo, arkliška, ožkoms – ožiška. O naujas rūpestis – mėsinės boer veislės ožkos ir kaip pirkėjui pasiūlyti ekologiškos ožkienos. Prekybos centruose jos dar neteko matyti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.