„Ūkininko patarėjas“ Nr. 10, 2016 m. sausio 26 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ričardui Čiužui (dešinėje) už meilę darbui ir gyvuliams dėkojo ir Remigijus Kelneris, ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Pagėgiškiai suprato: tik vieningi taps stiprūs

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Prieš trejus metus iš naujo susibūrę ir Lietuvos ūkininkų sąjungoje (LŪS) narystę atkūrę Pagėgių žemdirbiai dabar jau drąsiai gali pasakyti, kad jų organizacija sėkmingai dirba – trečią kartą susitikę aptarti savo veiklos rezultatų sulaukė tiek svečių, kad galėtų pavydėti net ir respublikinių renginių organizatoriai. Pagėgiškiai jiems tikrai turėjo kuo pasigirti, bet labiau norėjo išsakyti, dėl ko spaudžia širdį ir naktimis sunku užmigti.

Ar dosni Dzūkijos pieskelė Varėnos rajono „kolūkiečiams“?

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Begaliniai miškai, neaprėpiami Čepkelių raisto plotai, dėl smėlio po kojomis vadinamasis šalies šalčio polius – tai Varėnos rajonas. Čia nemažai žemę dirbančių dzūkų, ariančių pieskelę ir iš to pragyvenančių. Šis regionas ypatingas ir tuo, kad jau kelis dešimtmečius gyvuoja penkios žemės ūkio bendrovės. Gal kam nors šiandienė bendrovė asocijuojasi su anuomečiu kolūkiu ir laikytina rudimentu, tačiau faktas akivaizdus – dzūkai turi penkis gamybinius vienetus, kur žemė dirbama kolektyviai.
Kaip gyvuoja šis šaunusis dzūkiškas penketukas šiandien? Ar sudėtinga išgyventi Dzūkijos žemdirbiui neramiu laiku? Kokios ateities vizijos ir perspektyvos laukia bendrovių? Šie klausimai buvo pateikti visų penkių Varėnos žemės ūkio bendrovių vadovams. Jie ir dalijasi savo mintimis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.