„Ūkininko patarėjas“ Nr. 99, 2015 m. rugpjūčio 22 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Javapjūtė netapo švente už pusę milijono

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Kai grūdai byra kaip iš gausybės rago, ūkininkai turėtų trinti rankomis ir džiaugtis: tokios sklandžios javapjūtės seniai bebūta. Tačiau Kretingos r. ūkininkas Rimantas Paulikas entuziazmu netrykšta. Šimtus tonų naujojo derliaus jis priverstas semti rankomis, nes pirkta sandėlio įranga naudotis negali, nors ji turėjo būti paleista daugiau kaip prieš du mėnesius. Šį darbą atlikti žadėjusi bendrovė kaltina patį ūkininką, mat jis vėlavęs išbetonuoti pamatus, taigi ir montuotojų darbų grafikas sugriuvo.

Balsuosime klavišais ir mygtukais?

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Jei artėjančioje rudens sesijoje Seimas pritartų Teisingumo ministerijos parengtam ir Vyriausybės aprobuotam projektui, jau kitų metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose išankstinio balsavimo metu būtų galima balsuoti miestų ir rajonų savivaldybėse įrengtuose elektroniniuose balsavimo terminaluose. Tai būtų pirmasis žingsnis įteisinant nevienareikšmiai politikų ir informacinių technologijų specialistų vertinamą balsavimą internetu visoje Lietuvos rinkimų sistemoje. Tačiau informacinių technologijų specialistai į tai žiūri skeptiškai ir įspėja apie gresiančius pavojus.

Ar namų augintiniai – tik katės, šunys ir šeškai?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Angelė PILVELIENĖ

Dar 2013 metų sausio 1-ąją įsigaliojo ilgokai koreguotas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas. Tiesa, su kai kuriomis išlygomis. Bene pusmetį Seime ne kartą buvo karštai diskutuojama dėl kovinių šunų statuso bei laikymo daugiabučiuose. Tai draudžianti nuostata įteisinta nuo 2013 metų liepos. Šiomis dienomis Vyriausybėje svarstytas Žemės ūkio ministerijos parengtas nutarimo „Dėl Gyvūnų augintinių registro įsteigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir registro veiklos pradžios nustatymo“ projektas. Tai minėtojo įstatymo 7 straipsnio 2 dalis, skelbianti, jog „katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre“. Ši įstatymo dalis įsigalios nuo ateinančių metų sausio.
Visiems aišku, jog gyvūnų augintinių registravimo tikslas – įgyvendinti Europos Sąjungos reikalavimus dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos, mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių ir šunų populiaciją, taip užtikrinant jų gerovę, apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pavojingų gyvūnų ir jų ligų, sudaryti sąlygas surasti gyvūną pagal Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje įregistruotą augintinio laikytoją.
Ar nederėtų gerokai praplėsti gyvūnų augintinių, registruojamų Gyvūnų augintinių registre, sąrašą? Juk namuose laikomi ne tik šunys, katės, šeškai. Savo šeimininkus turi kiti smulkūs žinduoliai, ropliai, balandžiai. Kiemų įnamiais tapę vienų globojami, o kaimynų nekenčiami gandrai ar varnos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.