„Ūkininko patarėjas“ Nr. 100, 2015 m. rugpjūčio 25 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kas mėnesį 3000 telyčių į Kiniją?

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Panašu, kad jau atėjo laikas ir mūsų žemdirbiams žvalgytis į Kinijos rinką, brangiau parduoti galvijus, nes nuo praėjusio antradienio (rugpjūčio 18 d.), penkių asmenų kinų ekspertų grupė lankosi Lietuvoje. Kinai vertina mūsų šalyje auginamų galvijų eksporto į Kiniją galimybes. Penktadienį apie tai kalbėta Šilutės valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, svečiai buvo nuvykę į Klaipėdos regiono galvijų karantino centrą, įsikūrusį bendrovėje „Galvijų centras“ (Kukuiliškės k., Gardamo sen., Šilutės r.).

Itin paini Kretingalės vandentvarkos istorija

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Praėjusią savaitę Klaipėdos r. savivaldybėje įvyko eilinis žodžių mūšis, bandant išsiaiškinti, kas, iš kieno lėšų ir kaip turėtų padidinti Kretingalės miestelio nuotekų valyklos pajėgumus. Dėl didelių bendrovės „Agrovet“ (kartu su Pajūrio mėsine“) ir vietos gyventojų nuotekų kiekių valymo įrenginiai nepajėgia visko išvalyti, tad dalis teršalų gali patekti į aplinką. Ginčų dėl šios problemos sprendimo šiemet jau buvo ne vienas, tačiau visi baigėsi be rezultatų. Šįkart į diskusiją atvykęs Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis pasišovė sekti JAV politiko Henrio Kisindžerio, padėjusio kadaise sutaikyti Egiptą su Izraeliu, pavyzdžiu ir sutaikyti šiuo metu nelabai susikalbančias bendroves „Klaipėdos vanduo“ ir „Agrovet“.

Konkurencijos tarybos vadovas Ša­rūnas Keserauskas prašė neskubėti vertinti preliminarių tyrimo išvadų.

„Atrado problemą“: žemdirbių silpniausia derybinė galia

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pieno sektoriaus karščiausios temos ketvirtadienį buvo gvildenamos Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) neeiliniame posėdyje. Dėmesio centre – „pieno“ įstatymo įgyvendinimas ir žemdirbių kritikos jau spėjusios susilaukti Konkurencijos tarybai svarstyti pateiktos preliminarios pieno rinkos tyrimo išvados. Šįkart į Parlamento rūmus atvyko ne tik žemdirbių savivaldos lyderiai bei Žemės ūkio ministerijos vadovai, bet ir perdirbėjų, prekybininkų atstovų.
Retorika per daugelį metų išliko nepakitusi, kiekvienas turi argumentų savo teisybei pagrįsti. Tačiau situacija jau keičiasi, tegul ir vos per gaidžio žingsnelį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.