„Ūkininko patarėjas“ Nr. 101, 2015 m. rugpjūčio 27 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Atsakingas ūkis – mišrus ūkis

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

„Noriu Lietuvos laukuose matyti gyvulius. Tada ir kraštovaizdis kitaip atrodytų, ir kaime žmonės darbo turėtų“, – teigia 600 ha valdantis Saulius Stirna, savo žemėje radęs vietos ir 600 avių bandai.

Saulius Stirna, ūkininkaujantis Elektrėnų miesto kaimynystėje esančiame Gabriliavos kaime, daugeliui yra pažįstamas kaip aktyvus Lietuvos ūkininkų sąjungos narys, daugiau nei dešimtmetį vadovaujantis šios organizacijos Kaišiadorių skyriui, ir kaip stambaus, modernaus augalininkystės krypties ūkio šeimininkas. Tad turint mintyje pozityvias pastarųjų metų augalininkystės tendencijas, t. y. gerus javų derlius ir neblogas jų supirkimo kainas, sakytume, ko daugiau žmogui bereikia? Tačiau savo įžvalgomis su „Ūkininko patarėju“ sutikęs pasidalyti S. Stirna įsitikinęs, kad pažangiai mąstančio žemdirbio veikla šiandien neturi apsiriboti vien mintimis apie pelną, užmerkiant akis prieš vietos bendruomenės lūkesčius ir šalies žemdirbystės tradicijas. O pagal šias tradicijas lietuvio ūkininko ūkyje visais laikais augalininkystė ir gyvulininkystė sugyveno tarsi du susisiekiantys indai, maitinantys vienas kitą, kuriantys harmoningą kraštovaizdį bei suteikiantys darbo vietos žmonėms. Ir tai yra bene pagrindinė priežastis, kodėl stambaus augalininko valdose savo vietą rado avys ir mėsiniai galvijai.

Lietuvos eksportuotojai turėtų vengti juanių

LŪS pirmininkas
Jonas TALMANTAS

Didžiausios pasaulyje pramoninių prekių gamintojos, ant kulnų galingiausiai planetos valstybei Amerikai pastaraisiais metais mynusios Kinijos ekonomika sušlubavo. Valdančioji kinų komunistų partija nuvertino nacionalinę šalies valiutą juanį.
Vakarų investuotojus išgąsdino tokie Kinijos akcijų rinkos pokyčiai, o rugpjūčio 24-oji pavadinta „Juoduoju pirmadieniu“. Lietuvos maisto gamintojai ir perdirbėjai kaip tik dabar bando prasibrauti į Kinijos rinką, mūsų veterinarai ir maisto saugos specialistai stengiasi įtikinti kinų ekspertus, kone kas savaitę besilankančius Lietuvoje, kad lietuviški kumpiai, sūriai tinka kiniškam skrandžiui. Lietuvaičiai tikisi, kad Kinijos rinka atstos dėl embargo prarastą rusiškąją.
Finansų analitikų asociacijos valdybos narys, saugaus investavimo konsultantas Gintaras RUTKAUSKAS „Ūkininko patarėjui“ komentuoja, ar dabar geriausias laikas žengti į Kinijos rinką, kokia tikimybė, kad Lietuvos eksportuotojams neteks bėgti iš ten, neatgavus pinigų už patiektus produktus, jeigu kilus krizei kinai pradės taupyti, be to, gal ir kitos ekonomikos stebuklais vadintos, su Rusija geopolitiškai susikooperavusios šalys (Brazilija, Indija, Pietų Afrika), kurios taip pat domina mūsų maisto pramonę, pasirodys besančios tik ekonomikos milžinės molinėmis kojomis (jų kojas gali sutrupinti kilsianti Kinijos krizė).

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.