„Ūkininko patarėjas“ Nr. 102, 2015 m. rugpjūčio 29 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Griežti reikalavimai veda į pogrindį

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Manoma, kad Lietuva, kaip jokia kita šalis, labai rimtai žiūri į nenumaldomai plintančio afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmę ir imasi visų įmanomų kovos su šia liga priemonių. Tačiau yra ir galvojančiųjų, kad visos priemonės beveik bergždžios ir tik kelia daugybę nepatogumų. Žinoma, baisu, kai ūkininkai, daugybę kartų perspėti, vis tiek nesiima jokių biosaugos priemonių, o tada sulaukiama tokio AKM protrūkio kaip Trakų r. arba kai užkratas įsismelkia į didžiulį kiaulininkystės kompleksą. Tiek ūkininkai, tiek medžiotojai yra įpareigoti elgtis atsakingai ir laikytis griežtų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) reikalavimų bei taisyklių. Bet kai kurios jų visgi kelia tam tikrų abejonių.
Į „Ūkininko patarėjo“ redakciją kreipėsi kaunietis medžiotojas Domas Zuzevičius ir išdėstė savo nuomonę apie situaciją, su kuria nuolat susiduria ne tik jis pats, bet ir daugelis kitų medžiotojų, medžiojančių į AKM zonas patenkančiuose medžioklės plotuose.

Tėvų pavyzdžiu seka visi trys sūnūs

„Ir ūkyje esu medikė, suprantu, kada negaluoja gyvuliukai, mes patys juos gydome, retai kada prireikia veterinaro pagalbos“, – sakė Asta Monstvilienė.

Aldona SIREIKIENĖ
,,ŪP“ korespondentė

Joniškio rajono Stupurų kaimo ūkininkas Vidas Monstvilas – vienas geriausių šiame derlingų žemių krašte. Taip nusprendė vertinimo komisija, kuri konkursui ,,Metų ūkis“ atrinko pažangiai savo ūkius tvarkančius šeimininkus. Perspektyvių ūkininkų šia­me rajone yra nemažai. V. Monstvilo ūkis daugiašakis: augina javus, sėklinius žirnius, laiko daugiau nei du šimtus galvijų, pusė iš jų – melžiamos karvės. Kasmet iš vienos piendavės primelžia 8,4 t kokybiško pieno. Buvusi felčerė Asta Monstvilienė atsisakė medikės darbo – ji yra ūkio vadybininkė ir darbuojasi kartu su vyru. Du Monstvilų sūnūs Mantas ir Edvardas prieš penketą metų įkūrė savo ūkius, augina javus, o pats jauniausias 21 metų sūnus Karolis, įgijęs apdailininko specialybę, nutarė padirbėti tėvų ūkyje. Gal ir jis pasirinks ūkininko kelią.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.