„Ūkininko patarėjas“ Nr. 103, 2015 m. rugsėjo 1 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kairių aplinkkelis – iš ūkininkų kišenės?

Aldona SIREIKIENĖ
,,ŪP“ korespondentė

Šiaulių rajono Kairių, Žadžiūnų, Eimučių bendruomenės, dvi žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) ,,Agrowill Žadžiūnai“ ir ,,Agrowill Eimučiai“, bei Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (LJŪJS) prieštarauja valstybinės reikšmės magistralinio kelio A 18 Šiaulių aplinkkelio (šiaurės-rytų krypties) tiesimui. Susipažinę su aplinkkelio tiesimo specialiuoju planu, strateginio pasekmių aplinkai vertinimo atrankos dokumentais, jie stojo į kovą: į keturis lapus surašė savo pretenzijas, pastabas ir jas nusiuntė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriui, UAB „Kelprojektas“ Šiaulių padaliniui ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijai. Skundą pasirašė 101 gyventojas. Kairių seniūnijos žmonėms neramu, kad nutiesus aplinkkelį, kuriuo vyks intensyvus eismas (prognozuojama, kad 2035 m. čia per parą pravažiuos apie 4484–5596 automobiliai), padidės oro tarša ir triukšmas. Tai turės neigiamos įtakos gyventojų sveikatai.
Tačiau planavimo organizatorius – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos – nusprendė, kad strateginis pasekmių aplinkai vertinimas nebus atliekamas. Be to, aplinkkelį tiesti numatyta per derlingus ūkininkų laukus, kai už kelių šimtų metrų, netoli nebeveikiančio Kairių sąvartyno, yra menkavertės valstybinės žemės.

LŪS – už „arklio“ keitimą vagoje

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) tesi savo pažadą derėtis su Europos Komisija (EK) dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos peržiūros, mat žemdirbių savivalda šių metų pavasarį, kuomet ši programa buvo tvirtinama, jai pritarė tik su sąlyga, kad korekcijų bus. Ir nors Žemės ūkio rūmuose posėdžiavę Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo nariai šmaikštavo, kad viduryje arimo lietuviai žemdirbiai arklio paprastai nekeičia, kartu nesuabejota, kad šį kartą „arklio“ keitimas ir tikslingas, ir būtinas. Didžiajai daliai ŽŪM siūlymų LŪS pritarė su nedidelėmis pastabomis. Nuspręsta žemdirbių savivaldos viduje plačiau dar padiskutuoti tik apie paramos jaunojo ūkininko įsikūrimui ŽŪM siūlomus dydžius ir šiuo klausimu galutinio LŪS sprendimo kol kas nepriimti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.