„Ūkininko patarėjas“ Nr. 104, 2015 m. rugsėjo 3 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Naftos kainų kadrilis sėja įtarimus ir sumaištį

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Rugpjūtį taip smuktelėjo naftos kainos, kad apie tai buvo galima tik pasvajoti – iki 41 JAV dolerio už barelį. Tokios jos buvo prieš šešerius metus. Tačiau degalinėse panašaus benzino, dyzelino ar suskystintų dujų kainų šuolio žemyn nepastebėta. Tiesa, jos irgi krito, tačiau toli gražu ne tiek, kiek žalios naftos. Vartotojai piktinasi ir įtaria, kad degalinėse kainomis piktnaudžiaujama. Naftininkai atkerta, kad mažmeninėse naftos produktų kainose žalia nafta sudaro tik apie 40 proc., visa kita – mokesčiai ir kitokios išlaidos. Tačiau paini, daugeliui sunkiai suvokiama kainodaros sandara įtikina ne visus.

Premjeras: „Sulaukėme JAV leidimo įvežti lietuvišką mėsą ir jos produktus“

„ŪP“ fotoinformacija

Praėjusių metų spalį Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, lankydamasis JAV, susitikimuose su šalies viceprezidentu Džo Baidenu, žemės ūkio sekretoriumi Tomu Vilsacku pralaužė ledus, siekiant leidimo į JAV eksportuoti lietuvišką mėsą. Pastangos jau duoda vaisių – rugpjūčio 31 d. JAV Federaliniame registre, paskelbtame Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) parengtame reglamente, įteisintas lietuviškos mėsos įvežimo į šalį leidimas. „Verslininkams atsiveria naujos galimybės, tai ypač svarbu šiuo metu, kai mūsų eksportas kenčia dėl Rusijos draudimo įvežti lietuviškus mėsos produktus. Leidimas oficialiai įsigalios nuo 2015 m. spalio 30 d. Norinčioms į JAV eksportuoti Lietuvos įmonėms dar lieka su atitinkamomis JAV tarnybomis suderinti eksportuojamų produktų žymėjimą. Džiaugiuosi bendru mūsų visų institucijų, kurios prisidėjo prie šio leidimo gavimo, darbu. Dabar daug kas priklauso nuo pačių gyvulių augintojų, mėsos perdirbėjų ir verslininkų“, – sako Ministras Pirmininkas.
Lietuva įtraukta į sąrašą šalių, iš kurių leidžiama importuoti į JAV mėsą ir jos produktus ir yra viena pirmųjų Europos Sąjungos valstybių, susitarusių dėl plačiausios apimties eksporto leidimo – į jį įtraukta daugiausia mėsos ir jos gaminių. Lietuva yra pirmoji iš ES valstybių, kuriai suteikta teisė eksportuoti į JAV avieną ir ožkieną bei jų produktus. Be to, antra valstybė ES, gavusi leidimą eksportuoti į JAV jautieną ir jos produktus po JAV įvesto draudimo dėl gyvulių spongiforminės encefalopatijos Europoje 1999 m. (pirmoji atgavusi teisę eksportuoti į JAV jautieną buvo Airija).
Siekiant užsitikrinti galimybę parduoti lietuvišką produkciją JAV, Lietuvos įmonės jau turėtų pradėti stiprinti ryšius su JAV importuotojais ir pirkėjais. Vyriausybė savo ruožtu prie ryšių stiprinimo ir eksporto plėtros prisidės Lietuvos diplomatų, specialiųjų atašė ir garbės konsulų JAV pajėgomis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.