„Ūkininko patarėjas“ Nr. 108, 2016 m. rugsėjo 15 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Meškuičių bendruomenei reikia ir globos namų, ir slaugos skyriaus

Meškuičių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje bus įrengti senelių globos namai. Neaišku, ar čia išliks slaugos skyrius.

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiaulių rajono Meškuičių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė dabar yra pačių karščiausių diskusijų objektas. Įtampą kaitina Europos Sąjungos pinigai, kurie bus skiriami projektui „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Šiaulių rajone“ įgyvendinti. Meškuičių ligoninėje (taip žmonės šią įstaigą vadina) neturėtų likti palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus, o būtų įkurti rajono senelių globos namai.
Čia veikęs socialinės globos padalinys dabar uždarytas, mat Sveikatos apsaugos ministerija dėl prastų sąlygų laikinai uždraudė jo veiklą.
Emocijų katilas kunkuliuoja, vieni siūlo Meškuičių ligoninėje išsaugoti ir slaugos skyrių, sakydami, jog tame pastate užteks vietos ne tik senelių globos namams. Kai kas tvirtina, jog Kuršėnai yra rajono centras ir būtent Kuršėnų ligoninėje tikslinga įkurti palaikomojo gydymo ir slaugos padalinį, nes ten yra nemažai laisvų patalpų, uždaryti keli skyriai. Atsargesni įspėja, jog šokinėjant prie įvairių siūlymų galima prarasti ES paramą, o tada bus pabaiga visoms diskusijoms. Kad taip neatsitiktų, rajono taryba rugsėjo 6-ąją priėmė sprendimą pritarti minėtam projektui ir jį įgyvendinti. Projekto vertė – 305 tūkst. Eur, 259 427 Eur – ES finansinė parama, 45 781 Eur – rajono biudžeto lėšos. Taigi Šiaulių rajonas turės savo senelių globos namus, tačiau neaišku, kur bus slaugos padalinys.

Lietuviškų grūdų odisėjos

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Legendiniam Odisėjui reikėjo viso labo perplaukti Egėjo jūrą, kad iš Trojos pasiektų gimtąją Itakės salą, ir tam jis sugaišo… dešimt metų. Lietuviški grūdai šiais laikais nukeliauja dešimtis kartų didesnius atstumus per šimtus kartų trumpesnį laiką, tačiau ne visada žinome, kokiuose kraštuose iš mūsų kviečių kepa duoną. Jei ne Klaipėdos uostas, kažin ar mūsų ūkininkai turėtų tokias puikias galimybes svečiose šalyse realizuoti apie pusę savo užaugintos produkcijos. Todėl ir mūsų paieškas, kur iškeliauja lietuviški grūdai, pradedame būtent nuo uosto.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.