„Ūkininko patarėjas“ Nr. 11, 2015 m. sausio 27 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Transriebalų gausu prekyviečių tortuose, pyragaičiuose, sausainiuose, nes jie daugiausia gaminami iš hidrintų riebalų bei miltelių, kurių sudėtyje yra hidrintų augalinių aliejų.

Laikas atsiprašyti taukų ir kitų gyvulinės kilmės riebalų

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Dažnas sveikos mitybos propaguotojas siūlo sviestą, taukus, kitus gyvulinės kilmės riebalus keisti į augalinius. Tačiau transriebalai, slypintys pieno produktuose bei konditerijos gaminiuose, kurių sudėtyje yra augalinių aliejų, žalingi sveikatai. Mokslininkai juos sieja su padidėjusia vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Tačiau Lietuvoje, skirtingai nei Danijoje, Prancūzijoje, maisto etiketėse šie riebalai nežymimi. Tad mūsų šalies vartotojams atimta galimybė žinoti, kuriuose maisto produktuose yra transriebalų, o kuriuose nėra.

Kęstutis ir Agnė Eisinai sugrįžo į gimtinę, nes čia viskas sava ir artima.

Gimtinės trauka stipresnė už Norvegijos grožį

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Joniškio krašto patriotai Kęstutis ir Agnė Eisinai neseniai sugrįžo iš Norvegijos ir laikinai įsikūrė pas močiutę Gataučiuose. Abu baigę Vilniaus universitetą: Kęstutis – matematiką, Agnė – socialinius mokslus. Norvegijoje ji tęsė magistro studijas, tyrinėjo sudėtingą temą – kaip vaikų namų auklėtiniams, sulaukusiems pilnametystės, integruotis į visuomenę. Kęstutis dirbo įmonėje, montuojančioje kelių saugumo priemones, išlaikė šeimą, uždirbo pinigų būstui įsigyti. Po pusantrų metų jie sugrįžo į Lietuvą ir nusprendė savo žinias ir energiją skirti gimtajam kraštui.

Keturiasdešimt totorių kaime esanti musulmonų sunitų mečetė saugoma valstybės. Ji minima nuo 1558 m., atstatyta 1815 m.

Islamofobijos ir kitų fobijų užkrato pavojai

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ekspertai tvirtina, kad žiniasklaida prisideda prie gajų stereotipų, diskriminuojančių kai kurias etnines, tautines visuomenės grupes. Paprastai srūva tik neigiama, vienpusiška informacija: apie romus – kriminalinių žinių, musulmonus – teroristinių išpuolių kontekste. Kitaip mąstantys žmonės siekia keisti situaciją, buriasi į tarptautinį judėjimą „Media4change“ (už žiniasklaidos pokyčius), nes žodžio laisvė yra galingas ginklas, ir labai svarbu jausti atsakomybę už tai, kas ir kaip pateikiama.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.