„Ūkininko patarėjas“ Nr. 110, 2015 m. rugsėjo 17 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Į Europą plūstančių migrantų naštą teks dalytis ir Lietuvai

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Iš Šiaurės Afrikos ir Vidurio Azijos į Europą plūstantys pabėgėliai neaplenks ir Lietuvos. Šiomis dienomis paaiškėjo, kad turėsime priglausti ne 325, kaip buvo sutarta anksčiau, o 1 105 migrantus iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos, kurie šiuo metu yra Vengrijoje, Graikijoje ir Italijoje.
Ar esame tam pasirengę? Kur juos apgyvendinsime? Kaip šie kitokios kultūros ir kitokių papročių žmonės integruosis į mūsų visuomenę? Kur ir ką jie dirbs? Kokiose mokyklose mokysis jų vaikai, kur bus auklėjami iš musulmoniškų šalių atvykę ikimokyklinukai? Daugelis šių klausimų kol kas be atsakymų, tačiau anksčiau ar vėliau į juos teks atsakyti.

Vilkų puotos kaip terorizavo, taip ir terorizuoja žemaičių ūkininkus

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Kiekvieną rytą Šilalės r. savivaldybės administracija gauna mažiausiai po vieną prašymą kompensuoti vilkų padarytą žalą. Nuo pavasario plėšrūnai jau išpjovė pusšimtį avių ir galvijų – Specialiojoje aplinkos apsaugos programoje pritrūko lėšų, todėl niekas nežino, kiek laiko žemdirbiams teks laukti kompensacijų.

Modernus saugomų teritorijų įvaizdis skatina iš naujo atrasti Lietuvą

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos kultūrologė Ramutė Milušauskienė džiaugiasi, kad pastaruoju metu labai padaugėjo lankytojų – lietuviai iš naujo atranda Lietuvą. Vis dažniau į pažintines keliones išsirengia šeimos, jos kreipiasi patarimo dėl maršrutų į parko direkciją, smalsiausi renkasi mažiau pramintus takus. Žmonių susidomėjimas saugomų teritorijų turtais padidėjęs ne tik prie Nemuno – jis pastebimas visoje Lietuvoje. Tai nenutiko savaime. Gerus pokyčius paskatino per pastaruosius dešimt metų, ypač praėjusį finansinį laikotarpį, nuveiktas milžiniškas darbas tvarkant saugomas teritorijas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.