„Ūkininko patarėjas“ Nr. 118, 2016 m. spalio 8 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Parodų vertė – delnų perduota šiluma

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Sveikindamiesi per parodas mes paspaudžiame tūkstančius rankų, vienas kitam perduodami bendruomeniškumo šilumą, – sako Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis. – Tuo ir vertingi šie renginiai, ūkininkams ir miškininkams tapę mokykla, verslininkams – kontaktų muge, politikams – idėjų židiniu.

Suavėsi geležines klumpes – gausi draudimo kompensaciją?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Elena RINKEVIČIENĖ

Pateikę paraišką pagal Lietuvos kaimo plėt­ros 2014–2020 metų programos priemonės (KPP) „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“ žemdirbiai gali tikėtis net iki 65 proc. draudimo įmokų kompensacijos. Paramos gali kreiptis bet kuris aktyvus žemės ūkio veiklos subjektas, ketinantis drausti savo pasėlius ir augalus. Pagal šią priemonę pirmumo kriterijų ir atrankos balų sistema netaikoma. Bet pagal Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) nustatytas taisykles siekiantieji kompensacijų turės ne tik teikti paraišką, bet ir skelbti viešą konkursą draudimo paslaugai pirkti. Paslaugą reikės pirkti iš vienintelės šalyje pasėlius draudžiančios bendrovės „VH Lietuva“. Be to, kompensuojamąją pinigų dalį numatoma grąžinti po metų.
Šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Ar pagal ŽŪM parengtas draudimo įmokų kompensavimo taisykles Europos Sąjungos (ES) parama žemdirbiams tampa prieinamesnė ar priešingai – ji tik tolsta?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.