„Ūkininko patarėjas“ Nr. 119, 2015 m. spalio 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ūkininkas, Dirvonėnų bendruomenės pirmininkas Petras Brikas ir jo žmona Rima džiaugiasi, kad Dirvonėnai turi savo poilsiavietę prie Nelindos ežero.

Garbė būti geriausiems

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiaulių rajone 22-ąjį kartą rengiamas respub­likinis konkursas ,,Metų ūkis“. Ir šiemet jau išrinkti geriausieji šių metų ūkininkai. Vertinimo komisijai vadovavo Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos (ŠKŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius, nariai – Šiaulių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Emilija Rimeikienė ir UAB „Biržų žemtiekimas“ atstovas Vidmantas Jeskevičius – neatsidžiaugia, kad rajone kasmet vis daugiau tokių, kuriais gali didžiuotis visa Lietuva – aplankytų ūkių šeimininkai su meile dirba žemę, augina duoną ir vaikus, puošia aplinką, yra aktyvūs bendruomenės nariai. Komisija, apibendrinusi vertinimo rezultatus, paskelbė du „Metų ūkio“ konkurso lyderius: pirmoji vieta skirta didelio ūkio šeimininkams Rimai ir Petrui Brikams iš Dirvonėnų, o antroji – Zenonui ir Vaidai Damb­rauskams iš Kairių.

Švietė scenoje ir gyvenime

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuva gedi estrados dainininko maestro Stasio Povilaičio. Šalyje garsiausias populiariosios muzikos atlikėjas mirė spalio 6 d., pakirstas onkologinės ligos. Su ja maestro atkakliai grūmėsi trejus metus, stengdamasis nenuvilti klausytojų.
„Tai visos Lietuvos netektis – ne tik jos muzikinio pasaulio. S. Povilaičio balsas – fantastiškai gražus: minkštas, švelnus. Dainos, kurias jis dainuoti pradėjo „Nerijoje“, – unikalūs perlai. Buvo geras žmogus, šiltas, malonus kolega. Gaila, labai gaila“, – mintija dainų kūrėjas ir atlikėjas Romas Dambrauskas, paprašytas įspėti maestro populiarumo paslaptį – kodėl net tos pačios kelis dešimtmečius atliekamos jo dainos, kaip antai: „Švieski man vėl“, „Gera buvo, Čipolinai“, „Sudeginti tiltai“, „Tik rytoj“, „Aidi lopšinė“, „Gal ir teks“, „Pago pago“, „Prie mažo namelio“, klausytojams neatsibosdavo, kaskart skambėdavo kaip įstabūs atradimai?
Ir kiti pašnekovai, mažiau ar daugiau pažinę šviesaus atminimo S. Povilaitį – kultūros centrų darbuotojai, muzikantai, – taip pat labai šiltai jį prisimena.
Klausydamos S. Povilaičio dainų, užaugo kelios kartos. Pernai maestro šventė sceninės veiklos penkiasdešimtmetį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.