„Ūkininko patarėjas“ Nr. 119, 2016 m. spalio 11 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Jaunieji artojai įveikė visus nepatogumus

Jurga SAJENKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Į Joniškio žemės ūkio mokyklos organizuojamas tarptautines profesinio mokymo įstaigų mokinių arimo varžybas pademonstruoti gebėjimą dailiai raikyti žemę praėjusį penktadienį atvažiavo 15 jaunųjų artojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Meistriškumo konkursas organizuojamas kas dvejus metus ir jau senokai tapo tradiciniu ir visų laukiamu. Šiemet lyderiu tapo jaunasis artojas iš Latvijos.

Socialiniai verslininkai rengiasi gaivinti Lietuvos kaimą

Monika KAZLAUSKAITĖ
„ŪP“ korespondentė

Nuo seno Lietuvos kaimo žmonės garsėjo darbštumu ir uolumu, mat visa, ką turėjo, augino ar statė savo rankomis. Šiuolaikiniame kaime situacija kiek pasikeitė. Valdininkų sukurpta socialinė sistema kaimiškosiose vietovėse žmones skatina ne dirbti, o gyventi iš pašalpų, mat darbo užmokestis beveik prilygsta pašalpos dydžiui.
Tačiau tam, kad kaimas taptų gyvybingesnis, į Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vykusį seminarą „Socialinio verslo vaidmuo užtikrinant kaimo gyvybingumą“ susirinko socialinio verslo aktyvistai, kurie mintijo, kaip budinti mūsų kaimus, spręsti skaudžias vietos problemas pasinaudojant rinkos mechanizmais.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.