„Ūkininko patarėjas“ Nr. 12, 2017 m. sausio 28 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Valstybė skaudulių naštą krauna ant geraširdžių žmonių

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Kėdainių tragedija, kai tėvai užmušė savo ketverių metų sūnelį, dar kartą atskleidė ne tik pačių gimdytojų degradaciją ir nužmogėjimą, bet ir absoliučiai supuvusią mūsų šalies vaiko teisių apsaugos sistemą.
Kam vis dėlto šiandien Lietuvoje rūpi mažieji piliečiai ir kas gina jų teisę į sveikatą, gyvybę?
Paradoksas, bet kartais protinę negalią turinčios mamos savo vaikus myli labiau nei sveikos. Deja, ir tokiose situacijose žiojėja valstybės pagalbos tokioms šeimoms spragos – valdiškuose namuose mamos su vaikais glaudžiamos tik metus. Po to jie išskiriami – mažylis keliauja į globos namus, o mamos – į žmonių su negalia įstaigą.

Dovanojo telefoną – padovanojo bėdą

Milda JONKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Gera dovana kartais gali ne tik pradžiuginti, bet ir sukelti nemažai rūpesčių. Taip nutiko Baraginės kaimo (Marijampolės sav.) gyventojai Birutei Plečkaitienei, kuriai gimtadienio bei artėjančių Naujųjų metų proga dukros nupirko naują mobilųjį telefoną. Deja, neilgai moteriškė juo džiaugėsi, pastebėjo, kad telefonas „kaprizingas“ – nenori vykdyti kai kurių funkcijų. Kadangi parduotuvėje perkant prekę buvo suteiktas 24 mėn. garantinis laikotarpis, dukros kreipėsi dėl telefono į pardavėjus. Šie išsiuntė telefoną meistrams. Atsakymas buvo kiek netikėtas: telefonas nebus remontuojamas, nei atgal priimtas, nei pakeistas, o ir pinigų už jį niekas negrąžins. Kodėl? Todėl, kad rasti mechaniniai pažeidimai pagrindinėje plokštėje. Telefoną pirkę žmonės stebėjosi tokia išvada ir svarstė, ar tik nemėgina pardavėjai išsisukti pardavę nekokybišką prekę. Vis dėlto akivaizdu, kad naujai prekei suteikta garantija beveik nieko negarantuoja.

Ar mokesčių mokėtojai turėtų remti jaunuosius ūkininkus?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Elena RINKEVIČIENĖ

Dėl paramos žemės ūkiui paskirstymo ir galimybių ją gauti nuolat verda aistros. Visų žemės ūkio veiklos sričių atstovai pateikia rimtų argumentų, kodėl jie jaučiasi skriaudžiami ir kodėl būtent jiems reikėtų didesnio finansavimo. Ne išimtis ir jaunieji ūkininkai, kuriems pagelbėti įsikurti, t. y. įsigyti ūkį, regis, reikėtų. Tad žemės ūkį kuruojantys politikai siūlo vieną galimų variantų – sudaryti sąlygas jauniesiems ūkininkams šiam reikalui iš bankų gauti tikslinę valstybės garantuojamą paskolą.
Ar toks variantas svarstytinas ir ar tikrai reikėtų, kad valstybė, t. y. mokesčių mokėtojai, laiduotų bankams už jaunųjų ūkininkų paskolas?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.