„Ūkininko patarėjas“ Nr. 120, 2015 m. spalio 10 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ valdybos pirmininkas ir direktorius Raimundas Juknevičius: „Netoli būsimojo elevatoriaus įrengta krovos rampa, todėl grūdus bus patogu krauti į vagonus.“

Kooperatyvas „Šiaulių aruodas“: 24 ūkininkai statys grūdų elevatorių

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

2009 m. pabaigoje įkurtas kooperatyvas „Šiaulių aruodas“ sėkmingai skinasi kelią ir pelningai plėtoja savo veiklą. Šio kooperatyvo valdybos pirmininkas ir direktorius, Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos (ŠKŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius džiaugiasi, kad 24 ūkininkai, pasitikėdami vieni kitais, surėmė pečius ir ėmėsi bendro darbo. Kooperatyvui suteiktas žemės ūkio kooperatinės bendrovės statusas.
„Šiaulių aruodas“ ūkininkams teikia įvairias paslaugas: perka ir parduoda grūdus, rapsus, pupas, žirnius, centralizuotai dideliais kiekiais nuperka trąšų, sėklų, augalų apsaugos priemonių ir jomis aprūpina ūkininkus. Ateities vizija – užmegzti tarptautinius kontaktus, grūdus ir rapsus parduoti ne tik Lietuvos rinkoje, bet ir užsienyje.

Biudžetui lopyti pinigų ieškos kūdrose

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Aplinkos ministerija (AM) visuomenės informavimo priemonėse didžiuojasi dar vienu nuveiktu darbu – parengtas pažeistų teritorijų žemėlapis. Tačiau jį nubraižė ne ministerijos specialistai, o Lietuvos geologijos tarnyba (LGT). Skelbiama, kad daugiausia kasinėjant pažeistų žemių – beveik 1 800 – aptikta privačiose teritorijose. Pažeistoms žemėms priskiriami ir savo reikmėms naudojami mažieji karjerai, ir iškastos kūdros. AM teigia, kad LGT surinkta informacija bus naudojama tvarkant pažeistas teritorijas. „Įvertinus visas paveiktas kasybos darbų teritorijas ir pažeidimus bus nustatytos sankcijos už žemės gelmių sekinimą“, – skelbiama AM pranešime. Ši naujiena sukėlė didelį kaimo gyventojų pasipiktinimą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.