„Ūkininko patarėjas“ Nr. 124, 2016 m. spalio 22 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Instituto šešiasdešimtmečio aruoduose – stulbinamai gausus derlius

Dr. Žydrė KADŽIULIENĖ
LAMMC Žemdirbystės instituto direktoriaus pavaduotoja mokslui

Lietuvos Žemdirbystės ins­titutas jau šešis dešimtmečius plėtoja agronominės krypties mokslinę veiklą. Šiandien institutas – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro viena iš sudėtinių dalių, didžiausias iš vienuolikos padalinių. Jo bendruomenė niekuomet nestokojo jėgų ir supratimo kurdama agronomijos mokslą, plėtodama įvairius eksperimentus, ugdydama doktorantus, jaunuosius mokslininkus.

Ekologinis sektorius: nuo neapibrėžtos idėjos iki de facto

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nors iki šio ES programinio laikotarpio pabaigos dar likę daugiau nei treji metai, jau dabar vis dažniau aktualizuojamas klausimas, kur link bus sukamas Bendrijos žemės ūkio politikos vairas po 2020-ųjų ir kurie žemės ūkio sektoriai gali tikėtis sulaukti prioritetinės paramos. Prognozuojama, kad keičiantis visuomenės mitybos įpročiams ir pasaulio rinkose augant sveiko maisto poreikiui, vis didesnis dėmesys bus teikiamas ne žemės ūkiui intensyvinti, bet ekologinei žemdirbystei ir jos produkcijai.
Todėl Žemės ūkio rūmuose Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) iniciatyva surengtoje konferencijoje „Ekologiškos produkcijos gamyba ir realizacija asocijuotoje žemdirbiškų organizacijų veikloje“ neatsitiktinai buvo akcentuojama šalies ekologinio žemės ūkio sektoriaus plėtros svarba bei pademonstruota, kokią naudą Lietuvos ekologams teikia dalyvavimas savivaldos veikloje bei kooperacijos procese.

Deklaruojama pagalba infekuotiesiems – netikra

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Po dvejų metų minėsime liūdną sukaktį. Artėjame prie trisdešimtmečio, kai Lietuvoje užregistruotas pirmasis žmogaus imunideficito viruso (ŽIV) atvejis, kuris asmeniui jau buvo progresavęs į AIDS. Šiuolaikinė medicina tiek perprato virusą, kad užtikrina – gripas suvaldomas daug sunkiau nei ŽIV. Tinkamai gydomas infekuotasis gali gerai jaustis, gyventi visavertį gyvenimą iki pat senatvės ir nekelti artimiesiems užsikrėtimo pavojaus. Nekontroliuojamas virusas sukelia AIDS, kelia aplinkiniams užsikrėtimo pavojų. Nevyriausybinės organizacijos (NVO), dirbančios su infekuotaisiais ŽIV, perspėja – situacija toli gražu nėra valdoma, stinga valstybinės strategijos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.