„Ūkininko patarėjas“ Nr. 128, 2015 m. spalio 29 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Angelė iš Alytaus: „Aš ne ūkininkė, bet atstovauju pusbrolio vaikui, kuris laiko 16 karvių.“

Mitingas svarstė, kodėl negausu mitinguotojų

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Vakar prie Seimo mitingavo žemdirbiai, daugiausia pensinio amžiaus. Buvo pastatyta pakyla, ant jos pritvirtinti šūkiai, pagrindinis jų ragino: „Išsaugokim kaimą – išsaugokim Lietuvą“. Nesunku buvo pastebėti, kad beveik visi šūkiai rašyti viena ranka. Daugiausia atvykusiųjų buvo iš Kauno.
Iš Alytaus r. atvyko trise. Iš jų rimčiausias ūkininkas – Lukas, iš tėvų perėmęs per 100 ha ūkį, 50 ha melžiamų karvių, jis atvažiavo į Vilnių tikėdamasis „rasti tiesą“. Tačiau pasijuto nusivylęs. Jis tikėjosi, kad susirinks tūkstantinė minia. Jaunasis ūkininkas prisipažino, kad yra Ūkininkų sąjungos narys, tačiau jos veikloje nedalyvauja, tam neranda laiko. „Nėra tiesos“, – tvirtino žmogus. Pasak jo, žemdirbiai nusivylę, nenori važiuoti į Vilnių ginti savo teisių, reikalauti normalių kainų už parduodamą savo produkciją.
Apie prie Seimo rengiamą mitingą Lukas išgirdo iš jo organizatorių – tik vasarą įsisteigusios Žemdirbių asociacijos. Jos veikla vertinama prieštaringai. Steigėjai žemdirbių vėliava pradėjo mojuoti artėjant rinkimams. Iškeptos naujos organizacijos triuko nepalaiko nei Žemės ūkio rūmai, nei politikai agrarininkai.
Tokių kaip Lukas ūkininkų, nelabai žinančių, kas yra mitingo kviesliai, buvo ir daugiau. Dori žemdirbiai, prispausti sunkiai pakeliamų mokesčių, vargiai suduriantys galus dėl menkų produkcijos supirkimo kainų. Pasisveikinti su jais atėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Edmundas Jonyla.
Mitingo kalbėtojai ragino kovoti už savo teises ir svarstė, kodėl susirinkta taip negausiai. Neva rajonuose buvo tyčia trukdoma ūkininkų išvykai, žmonės kviečiami į kitus renginius.
Susirinkusieji tikėjosi čia pamatyti žemės ūkio ministrę. Tačiau ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Virginija Baltraitienė jokio kvietimo dalyvauti šiame renginyje nėra gavusi. „Ministrė niekada neatsiribojo nuo klausimų, susijusių su žemės ūkiu, o jų sprendimų visada ieškoma kartu su žemės ūkio savivaldos organizacijomis“, – teigiama pranešime.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.