„Ūkininko patarėjas“ Nr. 129, 2016 m. lapkričio 5 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ar naujoji valdančioji koalicija jau baigtinė?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Po Seimo rinkimų pirmojo rato buvo minimos keturios partijos, kurios gali sudaryti įvairių konfigūracijų valdančiąją koaliciją: valstiečiai–žalieji, konservatoriai–krikščionys demokratai, socialdemokratai ir liberalai. Dabar liko tik dvi: rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga koaliciją kuria su trečiąją vietą užėmusiais, rinkėjų skaudžiai nubaustais, Lietuvą pastaruosius 4 metus nelabai sėkmingai valdžiusiais socialdemokratais.
Bet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) su Socialdemokratų partija (LSDP) kartu turės tik šiek tiek daugiau nei pusę Seimo vietų (73 mandatus iš 141). Visos ankstesnės valdančiosios Seimo koalicijos nuo 1996-ųjų stengdavosi parlamente turėti konstitucinę daugumą (85 narius), kad garantuotai galėtų įgyvendinti savo ekonominius, socialinius, ideologinius siekius, sudėtus į Vyriausybės programą. Bent jau pirmaisiais Seimo veiklos metais, nes vėliau, pasiekus pagrindinius rinkimų tikslus, galima iš bėdos dirbti ir turint paprastą trapią daugumą. „Ūkininko patarėjas“ bando analizuoti, ar tokia įdomi politinė padėtis neatveria kelio į valdžią ir trečiosioms parlamento jėgoms (į Seimą iš viso pateko 6 partijos)?

Chemijos draudimas švarins gamtą ar ūkininkų kišenes?

Parengė „ŪP“ korespondentė
Monika KAZLAUSKAITĖ

Žalinimo programa jau nuo pat jos sumanymo pradžios buvo vertinama gana kontroversiškai. Visuomenė ir žemdirbiai tarsi susiskaldė į dvi barikadų puses, o jiems tarpininkauti ėmėsi Europos Komisija (EK). Visuomenei vis garsiau deklaruojant švarios ir tvarios gamybos svarbą, EK linksta griežtinti toną ir nuo 2018 m. „žalintojams“ ketina uždrausti naudoti augalų apsaugos produktus ekologiniu atžvilgiu svarbiose vietovėse (EASV). Tačiau šiam sprendimui atkakliai priešinasi ūkininkai, sakydami, kad politikai, siekdami įtikti rinkėjams, griežtina ekonominiais svertais nepamatuotus draudimus, nepagalvodami apie gresiančius žemdirbių nuostolius.
Taigi šiandien „Ūkininko patarėjas“ klausia: ar uždraudus naudoti augalų apsaugos produktus bus saugoma gamta ir nenukentės ūkininkų uždarbis?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.