„Ūkininko patarėjas“ Nr. 13, 2015 m. sausio 31 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kuo Donecko liaudies respublika skiriasi nuo Perlojos respublikos?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Palangos gyventojai santūriai pasitinka Lietuvos karius, 1921 m. kovo 31 d. įžengusius į susigrąžintą iš latvių pajūrį.

Europos Sąjunga vis nesiryžta prorusiškų „Donecko ir Luhansko liaudies respublikų“ Ukrainos rytuose paskelbti teroristinėmis organizacijomis. Briuselis galėtų pasimokyti iš Lietuvos, kaip reikėtų elgtis su tokiais atskalūnų anklavais – 1918-1923 metais atsikuriant Lietuvos valstybei, mūsų šalyje veikė mažiausiai penkios panašios „respublikos“ – kai kurias jų įkūrė naivūs romantikai, taip bandę apsaugoti savo šeimas nuo įvairių okupantų smurto, tačiau dauguma marionetinių kvazivalstybių atsirado priešams bandant suskaldyti, apkarpyti, susilpninti Lietuvą.

Ar patys užsisakėme embargą?

PASVARSTYKIME: „Ir už, ir prieš“

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Savaitės pradžioje pasklidus informacijai, kad Rusija ruošiasi atšaukti pernai rugpjūtį įvestą maisto ir žemės ūkio produktų embargą iš kai kurių Europos Sąjungos (ES) šalių, paaiškėjo, kad Lietuva į tą sąrašą nepatenka. Maisto tiekimo į Rusiją atnaujinimo perspektyvos svarstytos su Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Vengrijos ir kitų šalių atstovais. Nors po to sekęs ES siūlymas Rusijai pačiai nuspręsti, kurioms šalims panaikinti maisto produktų embargą (kai deklaruojama bendra ES politika – pasisakoma už vieningus sprendimus), pažėrė daugybę klaustukų, bet pagrindinis – tas pats: kodėl Rusija kitoms šalims embargą ruošiasi atšaukti, o Lietuvai – ne? Ar dėl to nėra kalta Lietuvos Prezidentės sparnuota frazė „Rusija yra teroristinė valstybė“?

Atėmė ir žuvį, ir meškerę

MINČIŲ BRASTA

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Baigėsi pirmieji socialinės paramos naikinimo metai. Suveržusios diržus savivaldybės iš žmonių atėmė milijonus litų. Ne tik iš tų, kurie varo juodai nelegalius bizniukus ir važinėja prabangiais mersais. Diržus turėjo susiveržti ir vos ne vos galus suduriantieji, nors jiems prabanga – tik virtos dešros gabalas.
Jurbarko savivaldybė – viena iš daugelio, kurioms pernai valstybė socialinėms pašalpoms atseikėjo tiek, kiek 2012-aisiais – 12 mln. Lt. Dar prieš įsigalint naujai tvarkai rajono meras Ričardas Juška politikams paaiškino, kad reikės sutaupyti ne mažiau kaip 4 mln. Lt. Į kampą užspausti seniūnijų socialiniai darbuotojai planą įvykdė su kaupu – ką tik paaiškėjo, kad savivaldybė sutaupė pusę gautų lėšų. Paklusnieji neliko nuskriausti: metų viduryje premijų pavidalu šis tas nubiro ir socialiniams darbuotojams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.