„Ūkininko patarėjas“ Nr. 131, 2015 m. lapkričio 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Premjeras: mėsos eksportas į JAV netrukus turėtų pajudėti

„ŪP“ informacija

Lapkričio 3 d. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba oficialiai paskelbė Lietuvos įmonių sąrašą, kurios galės eksportuoti mėsos produktus į JAV.
„Džiaugiuosi, kad matome konkrečius JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos veiksmus, jog pažadai leisti įvežti lietuviškus mėsos produktus būtų įgyvendinami. Visoms 9 mėsos perdirbimo įmonėms, kurios ketina JAV rinkai pasiūlyti lietuviškus jautienos, kiaulienos, veršienos produktus, suteiktas leidimas produkcijos eksportui iš Lietuvos. Tai didelis mūsų Vyriausybės, Lietuvos institucijų ir diplomatų pasiekimas“, – sakė premjeras Algirdas Butkevičius.
Pernai spalį Ministras Pirmininkas su aukščiausio lygio JAV vadovais savo vizito metu iškėlė lietuviškos mėsos eksporto klausimą. Nukentėjus nuo Rusijos taikomo embargo lietuviškiems produktams Vyriausybė skyrė didelį dėmesį naujų rinkų paieškai.

Gardžiai duonai iškepti reikia ir nuojautos

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Audriaus Banionio duonos kepykla „Straunas“ turi gilias tradicijas. Kai buvusioje Tarybų Sąjungoje prasidėjo vadinamoji „perestroika“, o tuometis kooperacijos aktyvinimo vajus neaplenkė ir Lietuvos, Kauno r. Margininkų kaime buvusio kolūkio vadovų vienas projektų buvo sukurti alternatyvų verslą. „Pasitelkus į pagalbą latvius ir vietinius senolius, vadovaujantis jų žiniomis bei patirtimi, buvo įkurta kepykla. Tai vyko 1985–1987 metais“, – kepyklėlės istoriją pasakojo dabartinis jos savininkas ūkininkas A. Banionis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.