„Ūkininko patarėjas“ Nr. 136, 2015 m. lapkričio 17 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Italų traktorius reklamavo merginos. Kas labiau trauks parodos „Agritechnica 2015“ lankytojų dėmesį?

Hanoverio paroda – stipriam šeimos ūkiui

Justinas ADOMAITIS
Specialusis „ŪP“ korespondentas Vokietijoje

Praėjusią savaitę (lapkričio 10–14 d.) Hanoveryje (Vokietija) vyko tarptautinė žemės ūkio technikos paroda „Agritechnica 2015“. Organizatorių duomenimis, savo ekspozicijas pristatė 2 907 dalyviai iš 52 šalių. Nuo 1985 m. Hanoveryje kas antrus metus rengiama paroda tapo pasaulinio masto renginiu, kuris sutraukia šimtus tūkstančių lankytojų, diktuoja ne tik žemės ūkio technikos, bet ir viso agrarinio sektoriaus tendencijas. Pastaruosius metus Europos šalių žemdirbiams kylančios problemos atsispindi ir jų verslo partnerių – technikos gamintojų, technologijų kūrėjų – planuose. Naujausios ir ateities žemės ūkio mašinos orientuojamos į aplinką saugančią, žmogaus energiją tausojančią, išmaniąją žemdirbystę.

Kas galėjo pagalvoti, kad menkai derantys grikiai žemdirbiams atseikės beveik po pusę tūkstančio eurų už toną.

Grikių rinkoje subruzdimas

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Grikių plotai šalyje menkai keičiasi: nuo 27,5 tūkst. ha 2011 m. iki 37,2 tūkst. ha 2015 m. Apsisprendimą juos auginti nulemia kelios priežastys: derliaus gausa priklauso nuo klimato sąlygų ir augalų biologinių savybių, o pajamos – nuo kasmet šuoliuojančių supirkimo kainų (600–1 200 Lt/t ar net daugiau).
Tačiau šie metai grikių augintojams išskirtiniai ne tik gerais derliais: Lietuvos žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo duomenimis, pastarosiomis 2–3 savaitėmis augintojams už grikius buvo mokama vidutiniškai po 444 Eur/t ir daugiau. Palyginti su analogišku pernykščiu laikotarpiu, supirkimo kainos padidėjo maždaug 65–70 proc. O Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad per metus vartotojams grikiai pabrango 76 proc.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.