„Ūkininko patarėjas“ Nr. 136, 2016 m. lapkričio 22 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Darbščiausiųjų triūso metus vainikavo šventės akimirka

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Žemdirbiškų darbų ciklo pabaigos akcentu jau 23-iąjį kartą kasmet simboliškai tampa Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) organizuojamo konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojų pagerbimo šventė. Tad praėjusį savaitgalį į Kauno kultūros centrą „Girstutis“ rinkosi tie, kam šiais metais geriausiai pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, į aukštesnį kokybinį lygmenį kilstelėti savo veiklą, kolegiškai vystyti kooperaciją ar įdiegti pažangią mokslo naujovę.
Kauno kultūros centro „Girstutis“ salė šiemet vėl sunkiai talpino net iš 42 šalies savivaldybių suvažiavusius konkurso „Metų ūkis 2016“ laureatus bei jų sveikintojus. Į ceremoniją taip pat atvyko žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Europos Parlamento narys Bronis Ropė, grupė naujų Seimo narių, Žemės ūkio ministerijos, kitų valstybinių, mokslo įstaigų, rajonų savivaldybių vadovų bei pačių žemdirbių savivaldos organizacijų atstovų.
Tačiau šiųmetis renginys iš tradicinio jų konteksto šiek tiek išsiskyrė tuo, kad suprasdami, jog po iškilmių netrukus vėl teks grįžti į kasdienę nelengvą savo veiklą, žemdirbiai atidžiai klausėsi naujai išrinktų politikų žodžių, tikėdamiesi, kad Seime, kuriame net 15 ūkininkų ir 32 žemės ūkio krypties išsilavinimą turintys žmonės, netrukus iš tiesų bus ir naujų šalies žemės ūkio politikos pokyčių.

Tyrimai atskleidžia vis platesnes galimybes lemti pieno kokybę

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

VĮ „Pieno tyrimai“ šalies pieno gamintojus bei supirkėjus, kontroliuojančiųjų valstybės institucijų atstovus sukvietė į tradicinį kasmetį susitikimą aptarti praėjusių metų veiklos rezultatų ir numatyti žingsnius į ateitį. Pasitarimo dalyviai sužinojo, kad, nepaisant sukrėtimų pieno sektoriuje, padėtis nėra tragiška. Priešingai, yra gerų žinių – gerėja pieno kokybė, pieno mėginių tyrimų atliekama mažiau, tačiau jie tampa vis išsamesni, o padidėjusi jų kaina, tikėtina, ateinančius ketverius metus neaugs.

Metų šventėje – darbų įvertinimas ir naujos viltys

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Praėjusį šeštadienį Plungės r. ūkininkai surikiavo per metus nuveiktus darbus. Susirinkę į šventiškai išpuoštą Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą, jie pasveikino vieni kitus su laimėjimais konkursuose, klausėsi politikų kalbų ir saviveiklininkų koncerto, vaišinosi prie gausiai šiųmečio derliaus vaisiais nukrautų stalų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.