„Ūkininko patarėjas“ Nr. 137, 2015 m. lapkričio 19 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Laikinoji parama kiaulių laikytojams – 800 tūkst. Eur kitų metų pradžioje

ŽŪM informacija

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė laikinosios išskirtinės paramos siekiant kompensuoti afrikinio kiaulių maro (AKM) III zonos kiaulių laikytojams dėl kainų skirtumo patirtus nuostolius mokėjimo taisykles. Jose nustatyta paramos administravimo ir mokėjimo tvarka tiems AKM III zonos kiaulių laikytojams, kurie pardavė kiaules skerdykloms ir patyrė nuostolių dėl susidariusio kainų skirtumo, palyginti su šalyje mokama vidutine kiaulių supirkimo kaina.
Parama galės pasinaudoti tik tie AKM III zonos kiaulių laikytojai, kurie yra užregistravę savo kiaules, įvykdę biologinio saugumo priemones kiaulių laikymo vietose, o kiaules skerdykloms pardavė nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2015 m. lapkričio 30 d. Paramos lėšos bus pradedamos mokėti 2016 m. pradžioje.
„Principas aiškus – palyginus vidutinę kiaulių skerdenų kainą su trečiųjų zonų kiaulių augintojų, pardavusių kiaules į skerdyklas, sąskaitoje faktūroje užfiksuota gyvojo svorio kiaulių kaina, bus išvedamas skirtumas ir apskaičiuojama, kiek pajamų negavo kiekvienas AKM III zonos kiaulių laikytojas. Negautų pajamų suma ir bus mokėtina parama kiaulių laikytojui“, – aiškina ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.
AKM III zonos kiaulių laikytojai, norintys, kad jiems būtų kompensuoti dėl kainų skirtumo susidarę nuostoliai, turi užpildyti formą ,,Pranešimas-paraiška apie AKM III zonos kiaulių pardavimą“ pagal PVM sąskaitų faktūrų duomenis už kiekvieną mėnesį, jeigu tuo metu pateko į III zoną, ir ne vėliau kaip iki gruodžio 15 d. informaciją pateikti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui (ŽŪIKVC).
Kiaulių laikytojai raginami nedelsti ir nelaukti paskutinės dienos, o tik užpildžius kurio nors mėnesio formą iš karto ją teikti ŽŪIKVC. Taip bus išvengta administravimo sunkumų, kai š. m. gruodžio 15 d. visi potencialūs paramos gavėjai – kiaulių laikytojai pateiks, tarkime, visas 14 mėnesių formas vienu sykiu. Kiaulių laikytojai prašomi itin atidžiai pildyti formas, nes jie patys turės atsakyti už pateiktų duomenų teisingumą.
Kiaulių kainų nuostoliams dengti skirta 400 tūkst. eurų iš Lietuvai skirtos 12,63 mln. Eur Europos Sąjungos paramos. Pasak R. Krasuckio, dar tiek pat skirs ir mūsų šalies Vyriausybė. Tiek ES, tiek ir nacionalinė parama skirstoma pagal tuos pačius kriterijus.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.