„Ūkininko patarėjas“ Nr. 139, 2015 m. lapkričio 24 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Išskirtinė ES parama pieno gamintojams – jau šį mėnesį

ŽŪM informacija

Lapkričio pabaigoje pieno gamintojų sąskaitos pasipildys laikinąja išskirtine ES parama – 12,23 mln. Eur.
ES visoms šalims narėms skyrus išskirtinę laikinąją paramą susidariusioms problemoms rinkose spręsti, nukentėjusiems Lietuvos gyvulininkystės sektoriaus ūkininkams atiteko 12,63 mln. Eur. Kadangi ES šalys narės šią tikslinę paramą galėjo panaudoti savo nuožiūra, Lietuva iš šios sumos 12,23 mln. Eur nusprendė skirti savo pieno gamintojams, parduodantiems pieną perdirbti.
EK taip pat leido šalims teikti savo žemdirbiams papildomą paramą iš nacionalinio biudžeto, kuri gali siekti iki 100 proc. šaliai skirtosios ES tikslinės paramos. Pasinaudojusi šia teise, pagalbos ranką savo pieno gamintojams ištiesė ir valstybė – iš nacionalinio biudžeto skyrė tokio pačio dydžio sumą – 12,23 mln. Eur.
Atsižvelgdama į tai, Žemės ūkio ministerija parengė Laikinosios išskirtinės paramos pieno gamintojams mokėjimo taisykles, kurios patvirtintos žemės ūkio ministrės 2015 m. lapkričio 13 d. įsakymu Nr. 3D-846.
Parama bus mokama pieno gamintojams, kurie Žemės ūkio ir kaimo verslo registre registruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai, ir kurie 2015 m. sausio–rugsėjo mėn. pardavė pieną supirkėjams bei šiuo periodu laikė pieninių karvių.
Paramos dydis už toną parduoto natūralaus riebumo pieno yra 22,32 Eur: 11,16 Eur ES ir 11,16 Eur valstybės lėšų.
Parama iš ES biudžeto bus pradėta mokėti lapkričio pabaigoje, o iš valstybės biudžeto lėšų parama bus išmokama gavus šiam tikslui valstybės biudžeto asignavimus.
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras apskaičiuos paramą kiekvienam reikalavimus atitinkančiam pieno gamintojui ir duomenis perduos Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri ir išmokės paramą.
ES ir valstybės parama turi būti išmokėta iki 2016 m. birželio 30 d.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.