„Ūkininko patarėjas“ Nr. 139, 2016 m. lapkričio 29 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Virš geležinkelių „partijos“ tvenkiasi debesys

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Sukako 25 metai, kai Lietuvos geležinkelis tapo nepriklausomas. 1991 m. rugsėjo 4 d. susisiekimo ministras Jonas Biržiškis pasirašė įsakymą dėl Lietuvos geležinkelių valdybos atkūrimo. Tai tapo istoriniu dokumentu, skelbiančiu Lietuvos geležinkelių nepriklausomybę. Gyvavimo 25-metį AB Lietuvos geležinkeliai pažymėjo pakviesdama bendruomenės šeimas į šventę, bet apsieita be pompastinio baliaus, kurie būdavo įprasti prieš krizę, kai visiems užtekdavo ir vaišių, ir pramogų su kviestiniais atlikėjais, ir dovanėlių. Jau kuris laikas, kai ties šia bendrove tvenkiasi debesys. Naujajai Vyriausybei teks nelengvas uždavinys išspręsti, kaip tuos debesis išsklaidyti.

Verslo šaka mūsų pienininkams

„Skoniu pienas A2 primena natūralų kaimišką, naminį karvės pieną“, – paragavusi sakė VĮ „Pieno tyrimai“ specialistė Gintarė Pieškienė.

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Oficialiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje laikoma 288 tūkst. karvių, metų pradžioje jų buvo 300 tūkst. Viltis su mūsų pienu užkariauti Kinijos rinką bliūkšta drauge su žinia, jog tos šalies gyventojai netoleruoja kai kurių pieno komponentų, yra jiems alergiški. Tačiau Hanoveryje (Vokietija) neseniai vykusioje gyvulininkystės ir technologijų parodoje „Euro Tier 2016“ viena Didžiosios Britanijos bendrovė pristatė funkcinį pieną „A2A2“, kuris tinka alergiškiems žmonėms, turi daug gydomųjų savybių, vartotinas Kinijoje, Indijoje ir kitose šalyse, kur istoriškai nesusiformavusios pieno vartojimo tradicijos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.