„Ūkininko patarėjas“ Nr. 140, 2016 m. gruodžio 1 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Tabu paprastiems žmonėms

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Teismas, kuriam paprastas žmogus negali pasiskųsti. Ar gali toks būti? Kas tai? Ogi Konstitucinis Teismas. Atrodo kurioziškai, bet tokia realybė. Šiuo metu į šį teismą gali kreiptis tik Seimas arba grupė jo narių, Vyriausybė, visų lygių teismai ir Prezidentas. Eiliniam mirtingajam, neradusiam teisybės Lietuvoje ir pasijutusiam, kad yra pažeistos jo teisės, tenka belstis į Strasbūrą, Žmogaus Teisių Teismą. Gal naujoji valdžia atras politinės valios, kad ši tvarka būtų pakeista?

Už veislininkystę be loterijos rizikos

Tai, kad pusę laikomos mėsinių galvijų bandos vertės nulemia buliaus genetinės savybės, šiandien tikriausiai supranta visi pažangius mėsinės galvijininkystės ūkius išvystę ūkininkai. Ir ekspertų įvertinti, už 3–5 tūkst. Eur vietos ar užsienio rinkose įsigyti reproduktoriai šiuose ūkiuose tikrai nėra retenybė. Tačiau mėsinės galvijininkystės šaka Lietuvoje nuolat plečiasi ir į ją ateina vis daugiau naujų, patirties ir žinių apie veislininkystės svarbą neturinčių žmonių.
Pasaulyje visuotinai pripažįstama, kad viena svarbiausių mėsinių veislių galvijų veislininkystės sistemos grandžių yra bulių vertinimas pagal jų palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes. Mūsų šalyje jau daug metų šį darbą atlieka valstybinė įmonė – UAB „Šilutės veislininkystė“. Plačiau apie šios bendrovės veiklos specifiką ir teikiamas paslaugas su jos direktoriumi veterinarijos gydytoju Šarūnu NENARTAVIČIUMI kalbasi „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Rasa PRASCEVIČIENĖ.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.