„Ūkininko patarėjas“ Nr. 143, 2016 m. gruodžio 8 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Rinkos kaprizus mažina daugiašakiai ūkiai

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

„Didžiausia kaimo žmogaus vertybė – žemė, – sako valstietišką gyvenimą pažįstantis Prienų rajono meras ir ūkininkas Alvydas Vaicekauskas. – Iš sodybos kiemo matau visus savo laukus ir tai suteikia gyvenimui skonį.“
Prie didžiųjų Nemuno kilpų įsikūrusio, miškingo ir žalio, daugiau nei tūkstantį tradicinių kaimo ūkių turinčio rajono vadovas pasakoja, jog prieš porą dešimtmečių dar buvo abejojančių pasirinkimu savarankiškai ūkininkauti, tačiau apsisprendusieji įsitikino šio verslo perspektyvumu. Rajono inkliuzas – Birštono kurortas, kaimynystė su Kaunu, geras susisiekimas su Vilniumi – visa tai sudaro puikią rinką realizuoti populiarėjančią nacionalinės kokybės žemės ūkio produkciją. „Nederėtų pamiršti, jog kiekvienas žemdirbys valstybei sukuria bent dvi dešimtis darbo vietų“, – primena Prienų r. vadovas A. Vaicekauskas.

Kodėl šiandieniai „valstiečiai“ negina istorinės savo asmenybės?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija dabar svarsto politikos marginalų reikalavimą pakeisti, jų nuomone, „antisemitinį“ sostinės Kazio Škirpos alėjos pavadinimą.
K. Škirpa buvo karys savanoris, diplomatas, 1941 m. birželio antisovietinio sukilimo organizatorius, nenužudęs nė vieno žydo, tik rūpinęsis atkurti 1940 m. sovietų sunaikintas Lietuvos įstaigas. Taip pat ir 1920 m. Steigiamojo Seimo narys, atstovavęs Lietuvos valstiečių sąjungai, tačiau negirdėti dabartinių valstiečių ir žaliųjų balso dėl K. Škirpos vaidmens Lietuvos istorijoje. Didžiausioje Seimo frakcijoje yra ir istorikų, bet nė vienas nebando apginti iškilaus politiko reputacijos.
„Ūkininko patarėjas“ paklausė istorikų ir visuomenės veikėjų, kodėl Lietuva vėluoja atsakyti į Rusijos režimo patyčias iš mūsų vertybių, nesugeba apsaugoti savo didvyrių nuo Lietuvoje gyvenančių „pasaulio piliečių“ užgauliojimų ir nepajėgia perimti istorijos aiškinimo iniciatyvos iš Vladimiro Putino propagandininkų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.