„Ūkininko patarėjas“ Nr. 144, 2015 m. gruodžio 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Savivaldybių ypatumai: gyventojų mažėja, valdininkų daugėja

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Lietuvoje jau daugiau kaip dvidešimt metų gyventojų mažėja, tačiau savivaldybių administ­racijos plečiasi. Vien per pastaruosius ketverius metus gyventojų skaičius sumenko 4 proc., o šalies savivaldybių administracijos tiek pat procentų išsipūtė.
Jei ir savivaldybių administracijos būtų mažėjusios tokiu pačiu tempu kaip gyventojų skaičius, nuo 2011 m. šalyje būtų sutaupyta 22,8 mln. Lt (6,6 mln. Eur). Tačiau kol kas viskas priešingai. Tik viena kita savivaldybė bando retinti išsiplėtusias valdininkų gretas.

Simbolinį memorandumą dėl bendradarbiavimo vykdant pilietinės iniciatyvos projektą „AuGink savo kraštą“ pasirašė Jeronimas Kraujelis, Virginija Baltraitienė, Dalia Miniataitė ir Jonas Sviderskis.

Pajamų – mažiau nei išlaidų

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Tradicija išlaikyta: jau bene aštuonioliktą kartą baigiantis metams žemės ūkio bendrovių vadovai ir vyriausieji finansininkai susirinko Vilniuje. Tris dienas trukusi konferencija – baigiamasis metų renginys, kai aptariami veiklos rezultatai, dalijamasi įžvalgomis apie šiandienos aktualijas ir artėjančius naujus iššūkius. Nesulaužyta tradicija – viešnagė Žemės ūkio ministerijoje, susitikimas su ministre Virginija Baltraitiene ir Seimo Kaimo reikalų komitetu (KRK). Dvidešimt trejus metus gyvuojanti Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) vienija įmones, kurių veikla išsiskiria stabilumu. Kaime tai vieni didžiausių darbdavių.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.