Genetika ir piršlybos pieno ūkyje
Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas
Sėkmingas pieno ūkis. Tokį šiandien sunkiai įsivaizduojamą uždavinį išsprendė Lietuvos galvijų veisėjų asociacijai (LGVA) priklausantieji ūkių šeimininkai. Ir jų sąrašas svyruotų tarp pusantro ir dviejų tūkstančių. „Pieno ūkyje privalai būti pasirengęs ir praradimams, ir sėkmei, – sako žinomas Suvalkijos krašto ūkininkas Sigitas Stanaitis, – ir sėkmė dažniausiai žmogui didesnis išbandymas“.
„Linkėk kaimynui gero – ir tau atlygis sugrįš su kaupu“, – kooperacijos patirtimi dalijosi LGVA „senbuvis“ kėdainiškis Jonas Švedas. Jo teigimu, būtent asociacija verslo naujovių sklaidos bei kultūriniais pažintiniais renginiais suvienijo stambių ir smulkių pieno ūkių savininkus, gyvūnų selekcijos specialistus, veterinarijos gydytojus. Tradicija tapo konferencijos „Sėkminga galvijininkystės formulė“, kuriose pranešimus skaito mokslininkai, verslo konsultantai, tačiau pačias vertingiausias pamokas kolegoms suteikia patys ūkininkai.
Bibliotekos nepadeda išsivalyti lentynų
Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojai nuolat girdi klausimą, ar negalėtų priimti nereikalingų knygų. Bibliotekai persikėlus į naujas patalpas visiems atrodo, jog didžiuliame pastate vietos turi užtekti visoms knygoms – juo labiau kad nuolat skundžiamasi, jog lėšų joms pirkti katastrofiškai trūksta. Viešosios bibliotekos darbuotojai neslepia, kad laukia dovanų tik naujų knygų, tačiau turėtų kur padėti ir senesnius leidinius, jei jie tikrai vertingi.