„Ūkininko patarėjas“ Nr. 149, 2015 m. gruodžio 17 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Taip atrodo pievos Vilniaus rajone. Čia kadaise augo smaliukės, gauruotieji gvazdikai, paprastosios gvaizdės, smėliniai šlamučiai, lietuvinės naktižiedės. Dabar jų nebėra nė pėdsako.

Gamtosaugos projektai gali kenkti gamtai?

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Augmenijos biologinei įvairovei skaudžiai kerta daug faktorių: kadaise beatodairiškai vykdyta melioracija, intensyvus natūralių pievų tręšimas mineralinėmis trąšomis ir pasėliuose gausiai naudojami herbicidai, plynai „šienaujami“ miškai, tūkstančiai hektarų pievų apie gyvenamuosius namus verčiami idealiomis vejomis… Visa tai lemia labai spartų, ypač žolinių natūralių augalų, nykimą. Todėl, atrodytų, kiekviena iniciatyva saugoti augalų įvairovę, juolab parengta mokslo žmonių, turėtų sulaukti pritarimo. Iš esmės taip ir yra, tačiau, kai reikia imtis konkrečių veiksmų, randasi neįtikėtinų trukdžių. Ir ne techninių ar finansinių, o paprasčiausio draudimo veiklą vykdyti.

Nors sezonas ir ne itin sėkmingas, tačiau nei AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris, nei kooperatyvo „Kėdainių cukriniai runkeliai“ pirmininkas Algimantas Šleževičius optimizmo nepraranda.

Finišas – cukriniai runkeliai sudoroti!

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Vidurio Lietuvos cukrinių runkelių augintojai baigė doroti derlių ir jį pristatyti į fabriką. Taip pat ir AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ sustabdė baltojo cukraus gamybos linijas, nes saldžiųjų šaknų paprasčiausiai nebeliko.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.