„Ūkininko patarėjas“ Nr. 149, 2016 m. gruodžio 22 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Praeities darbai dėl ateities perspektyvų

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Įvairaus tipo šiltnamių nykimo procesą iliustruoja atitinkami skaičiai: 1992 m. šiltnamių įmonės užėmė apie 90 ha, 2007 m. – 70, 2012 m. – 40 ha, iš kurių maždaug 7 ha yra nauji ir modernūs šiltnamiai. Statistika patvirtina, kad šiai sričiai nebuvo skirta reikiamos valstybės paramos, trūko ir objektyvaus įmonių vadovų požiūrio į tuometes ekonomines sąlygas. Tad 1995 m. lapkritį dar veikiančios šešios šiltnamių įmonės susibūrė į Lietuvos šiltnamių asociaciją (LŠA), kuri gynė narių interesus santykiuose su valstybinėmis institucijomis.
Po dvidešimt vienų metų, pasikeitus LŠA vadovams, nuveiktus darbus įvardija buvęs asociacijos prezidentas Antanas ŠLEŽAS, o ateities planais dalijasi naujasis vadovas Donatas MONTVILA.

Bičių ūkyje dar ne viskas atrasta

Parengė „ŪP“ korespondentas Justinas ADOMAITIS

„Bendradarbiaudamas su Ukrainos bitininkais esu pagaminęs keliolika bičių miegamųjų, taip pat avilių, kuriuose bitės medų neša tiesiai į stiklainius, – pasakoja Dauguose (Alytaus r.) įsikūręs bičiulis ir medžio meistras Alfonsas Tribandis. – Ir viskas prasidėjo neseniai, po 2013-aisiais Kijeve vykusio „Apimondijos“ kongreso.“
Drauge su keliais šimtais Lietuvos bitininkų jis lankėsi tame kongrese, dalyvavo ekskursijose po Ukrainos bitynus. Vėliau užsimezgė draugystė su Petro Prokopovičiaus bitininkystės instituto mokslo darbuotoju Aleksandru Miščenko. Pastarasis kelerius metus dalyvauja Lietuvos bičiulių šventėse, taip pat kviečiamas skaito paskaitas šalies bitininkų draugijose. Taip pirmojo pasaulyje rėminio avilio tėvynė Ukraina savo bitininkavimo patirtimi dalijasi su LDK laikais šalį globojusia Lietuva.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.