„Ūkininko patarėjas“ Nr. 15, 2015 m. vasario 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis jurbarkiečiams išdėjo visus žemdirbių skaudulius.

Suvažiavimas. Būti ar nebūti?

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pieno perdirbėjams spaudžiant ūkininkus į kampą ir dar labiau mažinant žaliavinio pieno supirkimo kainas kyla teisėtas kaimo žmonių nepasitenkinimas. Išgirdę Pieno gamintojų asociacijos pirmininko Jono Vilionio kvietimą, būrin suėjo net nuosaikūs Jurbarko krašto žemdirbiai. Jų buvo tiek daug, kad net didžiojoje savivaldybės salėje beveik nebeliko laisvų vietų.

Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė: „Mes esame didelė komanda, todėl pateisinsime visų lūkesčius.“

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Naisiai

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos kultūros ministerija už įvairią kultūrinę veiklą plačiais užmojais garsėjančią jaukią Šiaulių rajono Naisių gyvenvietę nuo 2015-ųjų sausio 1 d. paskelbė mažąja Lietuvos kultūros sostine. Iki šiol kultūros sostinės vardas buvo suteikiamas tik Lietuvos miestams (tokių yra aštuoni). O šiais metais Šiaulių apskrityje paskelbtos net dvi sostinės – istorinė Žagarė netoli Latvijos sienos ir kaimo etalonu vadinami Naisiai, pirmieji pelnę mažosios kultūros sostinės vardą. Šios sostinės simbolis – gaidys, reiškiantis kaimo ir kultūros pabudimą, naujų darbų pradžią, žmogaus prisikėlimą iš sąstingio aktyviam ir prasmingam gyvenimui.

Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas gydytojas ortopedas traumatologas Raimondas Kunickas sužalotų vietų nepataria gydyti patiems – reikia kuo skubiau kreiptis į specialistus.

Žiemos traumos ir skaudžios, ir kainuoja brangiai

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Permainingi žiemos orai kelius, gatves ir šaligatvius paverčia tikromis čiuožyklomis. Tokiomis sąlygomis ne vienam išėjimas iš namų gali baigtis liūdnai – paslydę ir pargriuvę traumas patiria daugybė žmonių. Neretai tai baigiasi ilgalaikiu sveikatos sutrikdymu, kainuojančiu nemažus pinigus. Tad kiekvienam gali būti naudingi specialisto patarimai, kaip tokių nelaimių išvengti arba bent jau gydymąsi padaryti paprastesnį ir trumpesnį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.