„Ūkininko patarėjas“ Nr. 150, 2015 m. gruodžio 19 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Šūviai gąsdina. Duslintuvai neleidžiami

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Gyventi tokiame gamtos prieglobstyje, kur aplink – miškai, sveika, ten švarus oras. Bet visiškai kitaip yra Šilmeižių kaime netoli Jonaičių (Šilutės r.). Šiame kaime gyvenanti Gražina Basytė sako, kad pastaruoju metu ramybė virto tikru pragaru – dėl dažnai aidinčių medžiotojų šūvių jos šunys ir katės jau bijo išeiti į lauką.
G. Basytės teigimu, medžiotojai (berods iš Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos Jonaičių medžiotojų klubo) su ja niekada nėra bend­ravę. Atvažiuoja bet kurią savaitės dieną trys vyrai, pasistato savo visur­eigį visai netoli jos namų ir pradeda medžioklę. Moteris pasakojo, kaip gruodžio 10-ąją pas ją svečiavosi nepilnametė giminaitė, kuri sumanė nueiti į mišką pasirinkti kankorėžių. Vos įžengus į mišką ėmė šaudyti, mergaitė patyrė šoką.
„Norėčiau žinoti, kada vyks medžioklė. Juk jeigu tuo metu aš eičiau pas kaimynę ar šiaip į miškelį pasivaikščioti, paklydusi kulka gali ir į mane pataikyti“, – svarstė G. Basytė.
Jos manymu, medžioklės su varovais pakaktų tik šeštadieniais, sekmadienį medžiotojai galėtų pereiti mišką, pažiūrėti, ar neliko sužeistų žvėrelių…
Gražina sakė, kad jos tėvas irgi buvo medžiotojas. Jos jaunystės laikais briedžiai net už daržinės ilsėdavosi, bet tėvelis prie namų nemedžiodavo…
Su G. Basytės pasakojimu supažindinome Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorių Andrių Kairį. Jis taip pakomentavo šią situaciją:
„Pagal medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 72.11 p., draudžiama šaudyti arčiau kaip 200 m nuo gyvenamųjų sodybų, naudojamų pastatų, išskyrus tuos atvejus, kai jų savininkai tam neprieštarauja. Pasakojime teigiama, kad medžiotojai tik pasistato automobilį netoli G. Basytės namų, t. y. net nenurodoma, už kiek metrų tiksliai pastatomas visureigis ir vyrai tik nueina į mišką. Nešaudoma. Šiuo atveju taisyklės nėra pažeidžiamos.
Taip pat išreikštas noras, kad G. Basytė būtų informuojama, kada vyks medžioklės. Taisyk­lėse nenumatyta, jog medžiotojų klubai ar būreliai informuotų miškuose ar šalia jų gyvenančius žmones. Medžioklių bend­ras laikas, kiekis ir trukmė nėra limituojamas. Medžioti galima bet kurią savaitės dieną. Šiuo metu Lietuvos teritorijoje yra afrikinio kiaulių maro grėsmė, todėl šernų medžioklės yra suintensyvėjusios ir net skatinamos.
Paminėtina tai, jog nėra užfiksuotas joks neteisėtas žvėries sumedžiojimo atvejis, nenustatyta, kokio pobūdžio vyksta medžioklės. Taip pat Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija nėra gavusi jokių pranešimų, skundų apie neteisėtas medžiok­les Šilmeižių kaime netoli Jonaičių ar šaudymus arčiau kaip 200 metrų prie sodybų.
Atsižvelgdami į gautą pranešimą patikrinsime šio medžioklės klubo medžiotojus, apklausime galimai medžiojusius asmenis, sustiprinsime aplinkosauginę kontrolę minimoje vietoje ir aplinkiniuose kaimuose.“
Beje, Skandinavijos šalyse medžiojant graižtviniais šautuvais privalomi duslintuvai. Tačiau pamėginkite Lietuvoje užsidėti garso slopintuvą ant šautuvo vamzdžio – jums kaipmat uždės antrankius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.