„Ūkininko patarėjas“ Nr. 150, 2016 m. gruodžio 29 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Girtas prie vairo: kalėjimo grėsmė ir spragos išsisukti

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Kitąmet Lietuvoje gali padaugėti teistųjų. Po Naujųjų vairuotojams, sėdusiems prie vairo apsvaigus nuo alkoholio, nors ir nepažeidus kitų Kelių eismo taisyklių ir nesukėlus avarijų, gali tekti stoti prieš teismą ir keliauti į kalėjimą. Nuo sausio pirmosios įsigalioja Baudžiamojo kodekso pakeitimai, numatantys, kad vairuotojams, kurių kraujyje bus nustatyta daugiau kaip 1,5 promilės alkoholio, grės bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Tačiau paaiškėjo, kad šiam sugriežtinimui deramai nepasiruošta, neužtikrintas neblaivių vairuotojų nustatymo skaidrumas, įstatymuose palikta spragų, dėl kurių įžūliausiems pažeidėjams vis dėlto gali pavykti išvengti teistumo.

Apie galvijų genetiką ir ateities pieną

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

„Penkerius metus šalyje atliekame genominį galvijų tyrimą ir tai sudaro sąlygas tolesnei gyvulininkystės plėtrai“, – Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) surengtoje konferencijoje „Sėkminga galvijininkystės formulė“ kalbėjo žinomas šalies selekcininkas, UAB „Litgenas“ vadovas Gintaras Kascėnas. Jo teigimu, LGVA – žemdirbių savivaldos organizacijos – atliekama veislinių galvijų stebėsena pieno ūkių šeimininkams leidžia prognozuoti pienininkystės ateitį regiono ir globaliu mastu. Jam savo pranešimuose pritarė LGVA direktorius dr. Edvardas Gedgaudas, VĮ „Pieno tyrimai“ vadovas dr. Saulius Savickis.
Kiti konferencijos pranešėjai – Vokietijos veislininkystės įmonės „Masterrind“ ekspertas Ulrichas Biokmanas ir jo kolegė dr. Simone Jung iš korporacijos „Bayern Genetic GmbH“ – teigė, jog pienininkystė pasaulyje populiarėja, tačiau vartotojai pageidauja išskirtinės kokybės ir sudėties pieno bei jo produktų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.