„Ūkininko patarėjas“ Nr. 152, 2015 m. gruodžio 29 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Iš toli baltąsias garstyčias labai sunku atskirti nuo svėrių ar dirvinių garstukų.

Baltųjų garstyčių paslaptys

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Ūkininkai vis dažniau pastebi, kad dirvožemio savybės prastėja, išlaidos žemei įdirbti didėja, nėra kuo kompensuoti organinių trąšų stygių. Dirvos būklei pagerinti, derlingumui ir ekonominiam efektyvumui palaikyti yra ne vienas būdas, tačiau pats prieinamiausias ir pigiausias – greitai augantys tarpiniai augalai. Populiariausios – baltosios garstyčios, nors jų pastaruoju metu deklaruojama tik apie 3,2–3,5 tūkst. ha. Šiemet šių pasėlių deklaruota dar mažiau, apie 3,1 tūkst. ha, nes buvo sėjami žalinimo reikalavimus atitinkantys ankštiniai augalai.

Vasilijus Vasiliauskas preparuoja deimantinį fazaną. „Nuo odos nuimamas visas kūnas. Joje lieka tik galvos, kojų ir sparnų kaulai. Kaukolę reikia gerai išvalyti, kad neliktų jokio kraujelio, riebalų. Tada odą su plunksnomis ir kaulais išdžiovini ir skandini į eulaną“, – kaip preparuojamas paukštis ir nuo kenkėjų apsaugoma būsima jo iškamša, aiškina Vasilijus Vasiliauskas.

Gamtos patriotų namuose

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Zoologijos muziejuje Kaune sukaupta apie 250 tūkstančių eksponatų. Ekspozicijoje matoma tik dešimtoji jų dalis. Ji ne mažiau įdomi, vertinga, nei rodoma plačiajai visuomenei, ir vis gausinama, kad kuo geriau tarnautų mokslui.
Lankytojams nematomi eksponatai laikomi saugyklų spintų stalčiuose, lentynose, šaldytuvuose.
„Brangiausi Zoologijos muziejuje – darbuotojai“, – įsitikinęs žinomas gamtininkas Selemonas Paltanavičius, pakvietęs žiniasklaidos atstovus susipažinti su ne visiems matoma muziejaus dalimi.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.