„Ūkininko patarėjas“ Nr. 16, 2015 m. vasario 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Bijojo gyvos – atkeršijo mirusiai

Daiva BARTKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Praėjusį sekmadienį, Žemaitijoje siaučiant nuožmiai pūgai, į paskutinio poilsio vietą išlydėjome savo mielą kolegę, pirmąją nepriklausomo „Šilalės artojo“ redaktorę, rajono Ūkininkių draugijos įkūrėją Laimą Žiauberienę. Bendradarbiai, bendražygiai, bendramoksliai, nuo pat gimimo ją pažinoję kaltinėniškiai dalijosi pačiais gražiausiais atsiminimais apie mirusiosios gerą širdį, draugišką būdą, sąžiningumą ir nepaprastą jautrumą kiekvienam atjautos reikalingam žmogui.
Juodu šešėliu šviesų velionės atminimą užtemdė tik Kaltinėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Narsutis Petrikas.

Algimanto SNARSKIO piešinysGrūdas prie grūdo ir pilnas aruodas

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Nebe pirmus metus žemdirbiai patenkinti grūdų derliais, bet pernykštis pranoko visus lūkesčius: aruoduose sutalpinta 5 mln. 123,2 tūkst. t grūdų (kartu su ankštiniais – 5,324 mln. t). Ši sėkmė verčia pasvarstyti, kokie žemdirbių sprendimai (ir ar tik jie) padėjo sulaukti tokio gausaus derliaus, kokią naudą grūdų augintojai pelno iš įmonių – produkcijos supirkėjų ir kokias pamokas ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms verta išmokti mintinai.

Vienu ar dviem numeriais kviesime pagalbą?

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Įsiplieskė kova tarp siekiančiųjų palikti vieną bendrą pagalbos telefono numerį, siūlančiųjų skubiai medicinos pagalbai iškviesti nepanaikinti ir senąjį atskirą šios tarnybos numerį. Į Generalinę prokuratūrą kreipėsi ir Vidaus reikalų ministerija, ir Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija. Abi kaip priežastį įvardijo viešojo intereso gynimą. Tik abi tą interesą vertindamos skirtingai.
Vidaus reikalų ministerija kaltina valstybės institucijas, kurios priešinasi vieno bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų plėtrai, numatytai Vyriausybės nutarimais. „Dėl tokių veiksmų kyla realus pavojus visuomenei: ištikus bėdai žmonės gali nesulaukti operatyvios ir profesionalios pagalbos“, – teigia vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Lietuvos Greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija teigia: priešingai, gyventojų interesus būtent pažeidžia šis ketinimas perjungti tiesioginius greitosios medicinos pagalbos kvietimo numerius į telefoną 112. Mat Bendrosios pagalbos centras iki šiol nesugebėjo sukurti greitosios medicininės pagalbos pajėgų valdymo sistemos. O štai pati Greitosios medicinos pagalbos tarnyba turinti efektyvią sistemą, kurios griovimas ne tik būtų ekonomiškai neveiksmingas, bet ir sukeltų grėsmę pacientų sveikatai ir gyvybei. Tad šiandien pasvarstykime, kada vis dėlto tas pavojus visuomenei mažesnis – kviečiant medicininę pagalbą vienu bendru telefono numeriu ar tam naudojant atskirą, specialiai tam skirtą telefono numerį 033?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.