„Ūkininko patarėjas“ Nr. 16, 2017 m. vasario 7 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Žemdirbiai vis dar abejoja naujosios valdžios nuovokumu

Gintarė VAICIEKAVIČIŪTĖ
„ŪP“ korespondentė

„Padaryk mane žinantį, o aš tave – turtingą“. Tokia savo senelio išmintimi žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pradėjo išplėstinį Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo narių posėdį, kuriame dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai, žemdirbių asociacijų vadovai. Buvo susirinkta aptarti žemės ūkio aktualijų ir spręsti problemų, kurių tiek daug, kad susirinkusieji suabejojo, ar valdžia apskritai įsivaizduoja jų mastą ir ar žino, kaip jas išspręsti.

Cigarečių paradoksas: jei rūkai – nuodas, jei tręši – nauda

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Kaip naikinamos cigaretės, kurias konfiskuoja Lietuvos muitinė? Susmulkinamos ir paverčiamos kompostu. Anksčiau, iki 2010 m., nelegalios cigaretės būdavo deginamos.
Lietuvos muitinės išplatintame pranešime teigiama, jog dabartinis konfiskuotų cigarečių naikinimo būdas – keturis kartus pigesnis už ankstesnįjį, be to, ūkiškesnis, mat cigaretės tampa sudėtine komposto – natūralių trąšų – dalimi.
Ar iš tiesų cigarečių trąšos vertingos? Ar kompostas, kurio sudėtyje yra cigarečių, nekenkia aplinkai, žmogaus sveikatai? Ar į augalus, užaugintus tokiu kompostu tręštoje žemėje, taigi ir į žmogaus, kuris juos valgo, organizmą nepereina cigarečių nuodai?
„Ūkininko patarėjas“, prašydamas paneigti arba patvirtinti šiuos nuogąstavimus, kreipėsi į institucijas, susijusias su konfiskuotų cigarečių naikinimu bei galinčias suteikti žinių apie dirvą, paveiktą tabako, nikotino.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.