„Ūkininko patarėjas“ Nr. 17, 2015 m. vasario 10 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Trūkinėjantys elektros tinklai. Kaltos ne vien audros

Algimanto SNARSKIO piešinys

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Po kiekvienos didesnės audros tūkstančiai gyventojų Lietuvoje lieka be elektros, neretai įvyksta ir skaudžių nelaimių. Kaimo žmonėms tokiais atvejais dažniausiai nieko kita nelieka, tik užsidegti žvakę ir kantrai laukti, kol bus pašalinti gedimai, nes pirmiausia juk skubama gelbėti miestiečius. Dabar LESTO žada per artimiausią dešimtmetį iš esmės modernizuoti skirstomąjį tinklą. Tik kodėl to nebuvo daroma anksčiau? Sukrusta tik tuomet, kai daug kur elektros perdavimo linijos tapo tragiškos būklės, o joms atnaujinti jau prireiks ne milijonų, o milijardų eurų.

Sveikatos ir stiprybės jubiliatui linkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ilgiausių metų!

Raimundas KAIRYS

Aštuoniasdešimt penkeri. Dažnas, sulaukęs tokio amžiaus, vis dažniau prakalba apie metų naštą. Bet metai metams nelygūs. Kai jie paženklinti gražiais darbais, į kuriuos įdėta daug širdies, jėgų ir energijos, jie pirmiausia yra didelis turtas.
Būtent tokį turtą susikrovusio žemės ūkio ministro Vytauto Einorio pasveikinti į Antavilių pensionatą vasario 6 ir 7 dienomis skubėjo buvę kolegos. Daug gražių žodžių garbingos šventės proga ištarė dabartinė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, buvę minist­rai Vigilijus Jukna, Vytautas Knašys, Jeronimas Kraujelis, Edvardas Makelis, teisingumo ministras Jonas Prapiestis, vidaus reikalų ministras Romasis Vaitiekūnas, Seimo narys Bronius Bradauskas. Savo bendradarbio nepamiršo ir buvęs premjeras Adolfas Šleževičius.

Pienas – geriausias produktas, kokį gamta sukūrė žmogui

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu pasigirsta pačių įvairiausių nuomonių apie pieną ir jo produktus. Sutrikusių vartotojų klausimų, nejaugi tikrai kasdien vartojamas pienas yra žalingas, sulaukia ir Žemės ūkio ministerija. Pasidalyti turimomis žiniomis paprašėme prof. habil. dr. Sigitos Urbienės, daugiau kaip 40 metų skyrusios pieno cheminių, biocheminių ir biologinių savybių tyrimams. Apie tai mokslininkė yra parašiusi keletą knygų, Lietuvos ir užsienio mokslo žurnaluose paskelbusi per 300 straipsnių. Šiuo metu į leidyklą atiduota naujausia jos monografija „Pienas ir jo sudedamųjų dalių
biologinė reikšmė“. Nusipelniusiai mokslui profesorei Aleksandro Stulginskio universitetas yra suteikęs emeritės vardą. Su prof. dr. Sigita URBIENE kalbasi „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Elena RINKEVIČIENĖ.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.