„Ūkininko patarėjas“ Nr. 17, 2017 m. vasario 9 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Pinigų lietus

Komentarą parengė ŽŪM

Jau greitai žemės ūkio ministro įsakymu bus patvirtinta pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už gyvulius ir pasėlius mokėjimo už 2016 m. tvarka. Pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą, kaip papildomas išmokas tam tikriems sektoriams, galima skirti nacionalinėmis lėšomis, tačiau tokią rėmimo galimybę reglamentuoja ES teisės aktai. Būtent tokiu pagrindu dar 2016 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė apsisprendė skirti 33,9 mln. Eur lėšų šiai paramai. Taip pat žemės ūko ministro įsakymu bus patvirtinti ir 2016 m. susietosios paramos už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką dydžiai. Šiuos žemdirbiams svarbius pakeitimus komentuoja žemės ūkio viceministras Darius REMEIKA.

Atokiame kaime kuriamas ateities maistas

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Medaus ir valgomųjų ledų milteliai, šalčiu džiovinti vaisiai, iš likusių uogų odelių (išspaudus sultis) „ištraukiami“ vitaminai – tai ne mokslininkų pramanai, o nauji maisto produktai, kurie šiandien užkariauja mūsų ir užsienio šalių vartotojų rinką.
„Verslas reikalingas mokslui, tai dėl jo veikia mūsų inovacijų variklis“, – tvirtina vienas šių produktų kūrėjų, žinomas šalies biochemikas, gamtos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, profesorius Pranas Viškelis, Babtuose (Kauno r.) vadovaujantis Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijai.
Prof. P. Viškelio teigimu, valstybė, o pastarąjį dešimtmetį ir ES struktūros, mokslininkams apibrėžė veiklos erdvę: komunikavimas ir technologijų perdavimas. Babtuose įsteigta atviros prieigos vaisių ir daržovių perdirbimo technologijų modeliavimo laboratorija, joje kuriami išskirtinės kokybės inovatyvūs produktai.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.