„Ūkininko patarėjas“ Nr. 18, 2015 m. vasario 12 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Pagalvės mokestis: savivaldybių elgetavimas svetimomis rankomis

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas teigė nesuprantąs pagalvės mokesčio logikos.

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Artėjančioje Seimo pavasario sesijoje ketinama toliau svarstyti Rinkliavų įstatymo pataisas, kurios atvertų galimybes įteisinti vadinamąjį pagalvės mokestį ne tik kurortų, bet ir visoms, netgi nedidelėms kaimiškosioms savivaldybėms, neretai turinčioms vos vieną viešbutuką ar kaimo turizmo sodybą. Atseit turistai visoje šalyje naudojasi infrastruktūra, kurią reikia prižiūrėti ir atnaujinti, todėl tegul už tai papildomai ir susimoka.
Kaimo turizmo sodybų, viešbučių, kitų apgyvendinimo įstaigų šeimininkai ir mokesčių ekspertai tokį projektą vadina įteisintu savivaldybių elgetavimu siekiant užkamšyti atsiveriančias biudžeto skyles.

Skiepai vietoj dorovės

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Neseniai pranešta, kad 2016 m. planuojama pradėti mergaičių nemokamą skiepijimą nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijos, kuri yra dažniausia gimdos kaklelio vėžio priežastis. Taip tikimasi iki 70 proc. sumažinti šios dažnos moterų onkologinės ligos atvejų. Iš pirmo žvilgsnio idėja graži, bet yra niuansų, sukeliančių klausimų ir abejonių.

Vilkai – ne viščiukai, jie skaičiuojami žiemą

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Praėjusiais metais vilkai pridarė nemažai žalos: pjovė veršelius, kai kur net suaugusius gyvulius, bet daugiausia sudraskyta avių. Štai jau kelinti metai kaimo gyventojai skundžiasi, kad vilkai pjauna gyvulius ne tik ganyklose, bet ateina ir į sodybas – sudrasko net pririštus šunis. Dėl tokių įvykių pasikeitė visuomenės požiūris į šiuos plėšrūnus.

Vilkas su grobiu nasruose.

 Pradėta priekaištauti valdžiai, kad jų priviso pernelyg daug ir todėl būtina didinti jų sumedžiojimo kvotas (kasmet leidžiama sumedžioti 10 proc. jų populiacijos). Kai pernai šių plėšrūnų išpuolių prieš naminius gyvulius padaugėjo, jų sumedžiojimo kvota buvo padidinta penkiais pilkiais. Tačiau vis tiek vyrauja nuomonė, kad vilkų skaičius viršija leistiną populiacijos normą. Todėl šiemet aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu vasario 3 d. visoje šalyje pagal pėdsakus sniege aplinkosaugininkai, urėdijų darbuotojai, medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir laukinei gyvūnijai neabejingi gyventojai, ūkininkai skaičiavo vilkus ir lūšis. Siekiant didesnio tikslumo, vasario 6 d. apskaita pakartota.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.