„Ūkininko patarėjas“ Nr. 19, 2017 m. vasario 14 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ministro užuomina: grūdininkams laikas galvoti apie gyvulininkystę

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Palankios grūdų auginimo ir realizavimo sąlygos pakeitė augalininkystės ir gyvulininkystės sektorių pajamų santykį. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto (LAEI) duomenimis, per 2002–2015 metų laikotarpį javų derlius padidėjo 2,5 karto (iki 6,3 mln. t), o eksporto apimtimis Europos Sąjungoje Lietuvą lenkia tik Prancūzija, Vokietija ir Rumunija. Nuo 2010 iki 2015 m. augalininkystės produkcija išaugo 1,6–1,7 karto, o gyvulininkystės produkcija liko tame pačiame lygyje. Tačiau pokyčių, kuriuos diktuoja pasaulinė grūdų rinka, žemdirbiai neišvengs, tad prieš akis – apsisprendimo metas: išlikti augalininkystės sektoriuje ar pereiti prie mišraus ūkininkavimo būdo?

Lietuvos veisėjams – nauja galimybė rinktis šveicariškos „prabos“ bulių spermą

Momentas iš Šveicarijoje vykusios galvijų veislininkystės parodos: arenoje geriausios „SwissGenetics“ laikomų simentalų veislės reproduktorių dukterys.

Momentas iš Šveicarijoje vykusios galvijų veislininkystės parodos: arenoje geriausios „SwissGenetics“ laikomų simentalų veislės reproduktorių dukterys.

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) buvo pirmoji mūsų šalies gyvulininkystės sektoriaus kregždė, prieš keliolika metų užmezgusi bendradarbiavimo ryšius su partneriais iš Šveicarijos. Tiksliau tariant, Baltijos šalims grįžus į Europos žemėlapį, šveicarai pirmieji atkreipė dėmesį į unikalų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vešinčių žalienų potencialą. Palaipsniui aktyvėjant partnerystei bei Lietuvoje įsteigus kooperatinę bendrovę „Baltic Cattle“ (jos nariai yra LMGAGA, Žemės ūkio rūmai ir penki pieno kooperatyvai) su Šveicarijos bendrove „Vianco“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir išvystytas tarptautinis projektas „Baltic Grassland Beef“ („Baltijos lankų jautiena“). Šiame projekte dalyvaujantys mūsų šalies ūkiai jau keleri metai turi galimybę parduoti savo produkciją į Šveicarijos rinką. Lietuviškų galvijų supirkimo procesą iš mūsų pusės šiuo metu koordinuoja Šveicarijos bendrovės „Vianco“ dukterinė įmonė – UAB „Baltic Vianco prekyba“. Ši bendrovė drauge su UAB „Lietuvos veislininkystė“ ir partneriais iš Šveicarijos imasi įgyvendinti naują projektą – platinti šveicariškos „prabos“ bulių spermą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.