„Ūkininko patarėjas“ Nr. 2, 2015 m. sausio 6 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

A. Rimševičienė turi pluoštą dokumentų, įrodančių, kad jos žemė – ne miškas, tad ji negali būti nubausta už miško kirtimą.

Nesusišnekėjo valdininkai, o baudą gavo ūkininkė

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Anykščių r. gyventoja prieš penkerius metus iš valstybės nusipirko žemės ūkio paskirties žemės, ją tvarkė, šienavo ir deklaravo. Visi pirkti sklypai buvo apleisti, apaugę krūmokšniais, tačiau kai juos sutvarkė, gavo šimtą tūkstančių litų siekiančią baudą, mat paaiškėjo, kad dalis jos turimos žemės yra miškas. Paaiškėjo, kad dar prieš parduodant sklypą ūkininkei jis buvo įregistruotas kaip miškas, tačiau žemėtvarkininkai pardavė jį kaip žemės ūkio paskirties.

Energiniai gėrimai vaikams pavojingi

Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Energiniame gėrime gali būti ir angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, aminorūgščių, maisto priedų, vaisių sulčių ar augalų ekstraktų.

Lietuva yra pirmoji valstybė Europoje, uždraudusi energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Jau pora mėnesių galioja įstatymas, draudžiantis parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims ir numatantis už tai atsakomybę. Už energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams gresia 57,94-115,85 eurų (200-400 Lt) bauda, o jiems nupirkę šių gėrimų suaugusieji baudžiami 14,48-57,94 eurų (50-200 Lt) bauda. Kitose Europos Sąjungos šalyse kol kas taikomi tik rekomendaciniai ribojimai. Nuostatos nepardavinėti šių gėrimų nepilnamečiams taip pat laikosi Jungtinės Amerikos Valstijos, o Norvegijoje, Belgijoje, Danijoje ir Prancūzijoje energiniais gėrimais prekiaujama tik vaistinėse. Pas mus iki įstatymo įsigaliojimo energiniai gėrimai parduotuvėse paprastai būdavo išdėstyti prie gaiviųjų gėrimų.

Greičiausiai nurimsta pailgos ištęstos blizgės, kurios yra mažai išlenktos, o jų svorio centras pasislinkęs į apačią.

Ešerius gaudyti – prie pat dugno (I)

Sky­relį tvar­ko Lietuvos garbės žvejys Romualdas ŽILINSKAS

Šiemet ledas vandens telkinius jau buvo uždengęs du kartus. Kai kurie poledinės žūklės mėgėjai jau spėjo savo blizges ir avižėles pamirkyti, tačiau ir vėl atšilimas, vėl ledas aptirpo… Reikia manyti, kad žiema dar grįš ir trečias kartas nemeluos – ežerai ir tvenkiniai, o galbūt net ir upės pasidengs tokia stora ledo pluta, kad tikrai drąsiai galėsime ant jos lipti. Todėl rašyti, kur geriausia ieškoti žuvų esant tokioms netipinėms meteorologinėms sąlygoms, vadinasi, prisiimti sau Naglio Šulijos vaidmenį ir burti iš kavos tirščių. Nespėliosiu, o geriau papasakosiu, kaip žvejoti ešerius vertikaliosiomis blizgėmis netoli dugno, nes bet kokiu atveju dryžuotieji ten anksčiau arba vėliau nusileidžia, o ir apskritai jie visada dažniau laikosi apatiniuose vandens sluoksniuose.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.